Bezpieczny lokal z lampami wirusobójczymi Ultra-Viol

« Przejdź do listy artykułów

Pandemia COViD-19 skomplikowała życie praktycznie wszystkim. Cieszymy się jednak, że restauracje, kawiarnie, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne mogły wrócić do pracy. Nowa rzeczywistość w cieniu strachu przed koronawirusem postawiła wiele wyzwać przed firmami, w szczególności lokalami usługowymi, które przyjmują klientów. Dystans społeczny, maseczki, dezynfekcja powierzchni, to wszystko są sposoby na zabezpieczenie warunków pracy. Pozostaje pytanie, jak radzić sobie z dezynfekcją powietrza kiedy przyjmujemy klientów? Odpowiedź znajdziecie w tym krótkim artykule.

Bezpieczne metody dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach

Metod dezynfekcji powietrza jest kilka. O ich skuteczności można dyskutować biorąc pod uwagę warunki, w jakich się je stosuje. Efekt jest ważny, jednak trzeba pamiętać o bezpieczeństwie, zarówno klientów jak i swoim. Jako metodę dezynfekcji powietrza w pełni bezpieczną dla ludzi przebywających w pomieszczeniu można zaliczyć stosowanie przepływowych lamp bakteriobójczych i wirusobójczych UV-C serii NBVE. To polski produkt całkowicie bezpieczny dla człowieka. Bezpieczeństwo stosowania lamp UV-C serii NBVE wynika z faktu, iż promieniowanie UV-C nie wydostaje się poza specjalną komorę przepływową wewnątrz lampy. Powietrze w komorze przepływowej jest naświetlane wysokoenergetycznym, krótkofalowym promieniowaniem UV o długości fali 253,7 nm. To pozwala na aktywną i skuteczną dezaktywację wirusów, bakterii oraz innych mikroorganizmów.

Co najważniejsze, w tym przypadku promieniowanie UV-C nie ma żadnego kontaktu z otoczeniem. Zatem bez obaw można stosować przepływowe lampy serii NBVE w lokalach usługowych takich jak restauracje, bary, kawiarnie, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, barber shopy, escape roomy i wiele innych. 

Czy lampa bakteriobójcza i wirusobójcza UV-C NBVE sprawdzi się w lokalu usługowym? Tak!

Jak zatem dopasować lampę do pomieszczenia? Najpierw należy określić kubaturę wyrażoną w metrach sześciennych tj. powierzchnię pomnożoną przez jego wysokość. Kiedy już znamy wielkość pomieszczenia można określić, który model lampy NBVE wystarczy aby zabezpieczyć powietrze w danej lokalizacji. Jeśli kubatura pomieszczenia nie przekracza 60 m3, dobrym wyborem będzie przepływowa lampa NBVE 60. W kubaturach większych, do 100 m3 świetnie sprawdzi się lampa NBVE 110. Lokale usługowe często są bardziej obszerne, jednak nie stanowi to żadnego problemu. W takiej sytuacji stosuje się odpowiednią wielokrotność przepływowych lamp UV-C. Dla przykładu można podać salon fryzjerski o powierzchni 50 m2 i wysokości ok. 3 m. Kubatura to 150 m3. Jeśli taki salon wyposaży się w 3 lampy NBVE 60 lub 2 lampy NBVE 110, osoby przebywające w nim mogą być spokojne o mikrobiologiczną czystość powietrza. Sposób montażu przepływowej lampy UV-C zależy już tylko od wygody użytkownika. Do wyboru są 3: naścienny, sufitowy oraz na statywie z kółkami (przejezdny).

Przepływowe lampy UV-C produkcji Ultra-Viol to nieodłączny element wyposażenia tysięcy szpitali oraz gabinetów w całej Polsce. Zaufali nam lekarze, pielęgniarki oraz administracja polskich szpitali. Od ponad 25 lat dziękujemy za zaufanie i zapraszamy do kontaktu.


Masz pytania dotyczące doboru lamp? Potrzebujesz fachowej porady? 

Zadzwoń: 0 601 94 76 67 ; 605 36 20 42 lub napisz: biuro@ultraviol.pl - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać odpowiednie rozwiązanie.

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę