Blog

W ciszy czy hałasie? Czy dezynfekcja powietrza zmusza nas do kompromisu?

2024-04-05

asb-skala-glosnosci.jpg

Bezpieczna dezynfekcja powietrza w obecności ludzi wiąże się z przepływem powietrza przez wyodrębnioną komorę z źródłem odpowiadającym za dezaktywację bakterii, wirusów i grzybów. Powietrze w wyniku pracy wentylatorów przelatuje przez taką komorę i rezonuje, co przekłada się na emisję większego lub mniejszego hałasu do otoczenia. Czy zatem możliwe jest, aby taka metoda dezynfekcji powietrza była skuteczna i jednocześnie cicha? Odpowiedź brzmi tak, ale żeby dowiedzieć się dlaczego, zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu na blogu.

więcej...

Modernizacja stacji DiCO (upgrade)

2024-03-12

modernizacja-dico.jpg

Wydajność komputera po kilku latach intensywnego używania jest dużo mniejsza, co przekładas się na czas i komfort pracy użytkowników. Dotyczy to także komputera medycznego jakim jest stacja DiCO na salę operacyjną. Zaleca się aby co kilka lat przeprowadzać modernizację, czyli tzw. upgrade stacji DiCO.

więcej...

Czy dezynfekcja światlem UV-C może pomóc przedłużyć termin przydatności do spożycia produktów żywnościowych?

2023-12-28

data-waznosci.jpg

Termin przydatności do spożycia określa nie tylko bezpieczeństwo produktu spożywczego, ale i jego jakość, za którą klient płaci. Jako klienta określamy nie tylko ludzi odwiedzających markety, ale również wielkie sieci handlowe, które kupują dane produkty bezpośrednio od producentów. To właśnie taki klient jest najbardziej wymagający i przedstawia wyśrubowane wymogi dotyczące jakości. Producenci i przetwórcy z branży spożywczej zachodzą w głowę jak sprostać tym wymaganiom, zwłaszcza w zakresie czystości mikrobiologicznej.

więcej...

Lampa antydepresyjna

2023-10-02

seans-naswietlania-fv10l-z-ramka.jpg

Fototerapia jest jedną z metod leczenia SAD (Seasonal Affective Disorder) i polega na eksponowaniu pacjenta na jasne światło sztuczne o wysokim natężeniu, które jest podobne do światła słonecznego. Najczęściej stosuje się lampy do fototerapii o natężeniu od 2 500 do 10 000 luksów. Najskuteczniejsze są lampy o natężeniu 10 000 luksów, jednak należy pamiętać, że natężenie światła zmienia się wraz z odległością. W przypadku lamp antydepresyjnych warto sprawdzić z jakiej odległości deklarowane jest dane natężenie (np. Fotovita FV-10 L duża, która daje natężenie 10 000 luksów z 0,5 m).

więcej...

Leginoella - czym jest i jak zapobiegać?

2023-09-04

legionella.jpg

W ostatnim czasie Polska doświadcza wzrostu liczby zachorowań na chorobę Legionistów, znanej także jako legionelloza. Ta groźna choroba wywoływana przez bakterie Legionella pneumophila, często przenosi się za pośrednictwem klimatyzacji, systemów chłodzenia, czy pryszniców. Jednak istnieje skuteczne narzędzie, które może pomóc w zminimalizowaniu ryzyka związanego z Legionellą, a jest nim dezynfekcja za pomocą wirusobójczych i bakteriobójczych lamp UV-C.

więcej...

Lampa bakteriobójcza dla weterynarza

2023-08-18

projekt-bez-nazwy-1.jpg

Czy weterynarze powinni używać lamp bakteriobójczych UV-C do dezynfekcji? 

Tak, w niektórych przypadkach weterynarze mogą zastosować lampy UVC (promieniowanie ultrafioletowe o długości fali 253,7 nm) do dezynfekcji powietrza i powierzchni pomieszczeń w praktyce weterynaryjnej. Promieniowanie UVC jest znane ze swoich właściwości dezynfekcyjnych, ponieważ może niszczyć mikroorganizmy, takie jak bakterie, wirusy i grzyby. Jednak istnieją pewne kwestie, które weterynarze powinni wziąć pod uwagę, jeśli planują użyć lamp UVC w swojej praktyce.

więcej...

Wagi medyczne - co warto o nich wiedzieć?

2023-07-24

mbf6010_hm_tp.jpg

Oferta sprzętu medycznego Ultraviol rozszerza się o wagi medyczne renomowanej marki Charder. W tym artykule piszemy o tym jak wybrać odpowiednią dla siebie wagę i co warto wiedzieć o różnych rodzajach wag medycznych.

więcej...

BT Switch - czyli jak bezpiecznie obsługiwać bakteriobójczą lampę UV-C ze smartfona

2023-06-01

blog-mini-500x500-v1.jpg

Miejsca o podwyższonym rygorze sanitarnym, takie jak gabinety medyczne, wymagają sprawdzonych środków do dezynfekcji. Skutecznym i znanym od lat sposobem na szybką dezynfekcję powietrza i powierzchni jest światło UV-C generowane przez lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania. Zatem po zakończonej pracy z pacjentami włącza się lampy UV, ale jak to zrobić bezpiecznie i na jak długo pozostawić je włączone? Odpowiadamy w tym artykule.

więcej...

Lampy bakteriobójcze w szatniach

2023-04-13

nbve-nascienna-szatnia-plywalnilni-warszawa-2.jpg

Szatnia to przykład pomieszczenia, w którym ludzie przebywają dość blisko siebie. W sezonie jesienno-zimowym oraz wczesną wiosną szansa na złapanie wirusa lub bakterii podczas przebierania się obok siebie jest duża. Mikroorganizmy przemieszczają się drogą powietrzną i są tak małe, że nie da się ich zauważyć ludzkim okiem. Czy w tej sytuacji można się przed tym jakoś uchronić? Czy jest sposób na zminimalizowanie tego ryzyka? Tak, profesjonalna dezynfekcja powietrza przepływowymi lampami bakteriobójczymi zapewnia skuteczną ochronę przed mikrobami w szatniach.

więcej...

Dezynfekcja UV-C w przemyśle spożywczym – maszyny i produkty

2023-03-30

1k2a8811.jpg

Promieniowanie UV-C (długość fali 253,7 nm) od kilkudziesięciu lat wykorzystywane jest w dezynfekcji. Najczęściej zastosowanie znajduje przy dezynfekcji pomieszczeń (powierzchnie), powietrza i wody. Wiele badań naukowych oraz testów przeprowadzonych w zakładach produkujących żywność potwierdziły skuteczność efektu bakteriobójczego jaki zapewnia wykorzystanie UV-C.

więcej...

Wielokierunkowa lampa bakteriobójcza i wirusobójcza UV-C

2022-12-15

1k2a5566b_3.jpg

Do oferty Ultraviol wchodzi nowa lampa UV-C do dezynfekcji. To wielokierunkowa lampa bakteriobójcza NBV w dwóch wersjach: 8x36 i 8x75 z modułem zdalnego sterowania BT Switch obsługiwanym z poziomu smartfona z androidem (aplikacja NBV App). To nowoczesne urządzenie odpowiada wymaganiom ochrony zdrowia, ponieważ zapewnia bardzo szybką i skuteczną dezynfekcję a cały proces jest bezpieczny dla użytkownika przebywającego poza pomieszczeniem. Kontrolę pracy lampy zapewnia firmowa aplikacja stworzona przez firmę Ultraviol.

więcej...

Lampa antydepresyjna na jesienną chandrę - krótki poradnik

2022-11-09

312640131_541796721284621_7805942896310451421_n.jpg

Zastanawiasz się nad wypróbowaniem lampy antydepresyjnej Fotovita? Koniecznie zapoznaj się z krótkim poradnikiem, dzięki któremu dowiesz się jak zastosować fototerapię w domu oraz jakie korzyści niosą regularne seanse naświetlania.

więcej...

Lampa bakteriobójcza - jak stosować?

2022-10-31

270248125_504528000877154_2919912879107207855_n.jpg

Tym wpisem objaśniamy jak stosować lampę bakteriobójczą w gabinecie, domu, biurze, przedszkolu oraz innych miejscach, gdzie zależy nam na większej czystości mikrobiologicznej.

więcej...

CGL UV-C ULTRAVIOL do dezynfekcji w przemyśle spożywczym - odporny na wodę i chemię

2022-09-09

mycie.jpg

Warunki pracy w przemyśle spożywczym charakteryzują się często wysoką wilgotnością, zmienną temperaturą i ogólnie nie sprzyjają pracy standardowych opraw UV-C (które z powodzeniem można stosować np. w laboratorium). Procedury mycia i pianowania również stanowią wyzwanie dla lamp bakteriobójczych. Dzięki doświadczeniu zdobytemu przez wiele lat współpracy z zakładami produkującymi żywność, Ultraviol opracował nowe, wydajne rozwiązanie do dezynfekcji powietrza i powierzchni. Kompaktowa lampa bakteriobójcza UV-C typu CGL to nowa jakość w dezynfekcji maszyn, taśm, podajników, sorterów i produktu. Promiennik CGL wyróżnia się skutecznym zabezpieczeniem przed zalaniem wodą oraz działaniem chemii.  

więcej...

Oczyszczacz powietrza i lampa bakteriobójcza - podobieństwa i różnice

2022-08-11

253104107_5100162679999972_158445942796202638_n.jpg

W sieci można znaleźć wiele sposobów na czyste powietrze. Część z nich cechuje się dużą skutecznością, jeśli zastosujemy się do pewnych zasad. Podczas poszukiwania urządzenia, które ma zapewnić czyste powietrze, koniecznie trzeba zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi zasady działania oczyszczaczy powietrza i przepływowych lamp bakteriobójczych UV-C.

więcej...

Kolejna fala zachorowań na COVID-19 nadchodzi

2022-07-14

subwariant-ommikron.jpg

Niepokojące wieści płyną do nas z kilku krajów Europy zachodniej. Równocześnie wzrost liczby zakażonych koronawirusem można obserwować także w Polsce. Czego można się spodziewać po najbliższych miesiącach? Czy scenariusz z poprzednich dwóch lat się powtórzy? Co mówią eksperci?

więcej...

Małpia ospa w Polsce!

2022-06-10

malpia-ospa.jpg

Ledwo udało nam się złapach oddech po kolejnej fali pandemii COVID-19, gdy media już donoszą, że w Polsce wykryto pierwszy przypadek małpiej ospy...

więcej...

Jak zadbać o dobre samopoczucie wiosną?

2022-05-12

wiosna.jpg

Wiosną przyroda budzi się do życia a nasze otoczenie zmienia się w sposób, który nastraja nas pozytywnie. Czy ten naturalnie dobry nastrój może być lepszy? Oczywiście, że tak. W tym wpisie podajemy kilka przydatnych rad jak to osiągnąć i przy okazji zadbać o zdrowie.

więcej...

Klawiatura medyczna - co warto wiedzieć?

2022-04-12

klawiatura-medyczna-silikonowa-k2-med-akcesoria-produkty-ultraviol.jpg

Stosowanie medycznych klawiatur silikonowych w ośrodkach ochrony zdrowia niesie za sobą szereg zalet. Żeby je poznać, przeczytajcie najnowszy wpis na naszym blogu, w którym pojawią się także myszy medyczne, optoizolatory i stacja DiCO na salę operacyjną.

więcej...

Lampa UV-C z licznikiem czy bez?

2022-03-25

gc4a5592.jpg

"A po co mi ten licznik?" - To chyba najczęściej zadawane pytanie wśród osób wybierających lampy bakteriobójcze do dezynfekcji powietrza. Na to oraz na inne pytania dotyczące liczników czasu pracy odpowiadamy w tym artykule.

więcej...

Szpitalne inwestycje w czasach pandemii COVID-19

2022-02-22

przechwytywanie_2.jpg

Pandemia koronawirusa zmieniła praktycznie każdą dziedzinę życia. Najmocniej jednak dotknęła sektor ochrony zdrowia. Nie zanosi się na to, aby sytuacja epidemiczna miała się znacząco poprawić w najbliższym czasie. Jak zatem polskie szpitale radzą sobie z planowaniem oraz realizacją inwestycji w obliczu codziennych trudności spowodowanych pandemią COVID-19?

więcej...

Sposób na lepszy nastrój zimą. Dowiedz się, na czym polega fototerapia - czyli Fotovita w mediach

2022-01-20

pexels-andrea-piacquadio-3807730.jpg

Wprawdzie nie jest to pierwsza wzmianka o naszych lampach antydepresyjnych Fotovita w mediach, ale nadal cieszy nas to, że po temat fototerapii sięgają kolejni dziennikarze oraz internetowi tówrcy. Tym razem o Fotovicie napisała Pani Magda Szczepańczyk dla portalu NOIZZ. Zapraszamy do lektury:

NOIZZ o lampach do fototerapii

Zainteresowanyc kupnem zapraszamy do sklepu internetowego:

ultraviolsklep.pl/fotovita


Energooszczędne lampy bakteriobójcze a koszty energii elektrycznej

2022-01-12

2022.jpg

Już w 2021 roku dużo mówiło się o rosnącej inflacji i problemach na światowych rynkach spowodowanej pandemią COVID-19. Niestety początek 2022 roku przywitał nas podwyżkami cen praktycznie wszystkiego. Najbardziej martwiące są ceny artykułów codziennego użytku oraz energii. Czy wśród bieżących informacji o zmianach podatkowych, rosnących cenach i ogólnym niepokoju społecznym można doszukać się jakichś pozytywów?

więcej...

Wariant Omikron w Polsce

2022-01-04

52c82733-170f-5569-93e3-6ee65cc7ac21_w_830.jpg

Z uwagą śledzimy najnowsze wiadomości dotyczące pandemii COVID-19. Czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń wywołanych wariantem Omikron pojawią się nowe obostrzenia? Jakie objawy powoduje nowa odmiana koronawirusa? Jak sobie radzić?

więcej...

Jesienna fala zakażeń SARS CoV-2 wystartowała

2021-11-09

wykres-covid.jpg

W ostatnich dniach z mediów płyną niepokojące informacje. Jesienna fala pandemii koronawirusa stała się faktem. Eksperci alarmują, że epidemia jest obecnie poza kontrolą. Wskazują także, iż oficjalne statystki są wyraźnie niedoszacowane. Czy grozi nam powtórka z jesieni 2020 roku?

więcej...

Domowy sposób na jesienną chandrę

2021-10-07

jesien-deszcz.jpg

Jesień zadomowiła się już u nas na dobre. Liście zmieniają kolor, temperatura jest coraz niższa a promieni słonecznych doświadczamy coraz mniej. Urokliwe jesienne krajobrazy niebawem okryją się smutną szarością. Brak słońca odczujemy wszyscy, jedni słabiej, inni mocniej i jest to jak najbardziej naturalne. Jak zatem poradzić sobie z jesienną słotą? Czy są na to sprawdzone sposoby?

więcej...

Dezynfekcja w szkole

2021-09-01

lampy-wirusobojcze-bakteriobojcze-uvc-szkola-przedszkole.jpeg

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania dla pracowników oświaty. Jak zabezpieczyć placówki w trakcie pandemii COVID-19? Jak to zrobić bezpiecznie? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych znajdziecie w tym wpisie na naszym blogu. Zapraszamy!

więcej...

Filtry w sterylizatorach ULTRA-VIOL

2021-08-16

wymiana-filtra-asb.jpg

Sterylizatory UVC produkcji Ultraviol to wyjątkowo skuteczne narzędzia w walce z wirusami i bakteriami. Ich biobójcze działanie wspierane jest przez filtry. Zatem jak działa przepływowa lampa bakteriobójcza i jakie zadanie ma filtr? Odpowiedź znajdziecie w najnowszym wpisie na blogu Ultraviol.

więcej...

Dr Grzesiowski ostrzega przed czwartą falą pandemii - wariant Delta już jest w Polsce

2021-07-13

delta.jpg

Wariant Delta wykryto w większości województw Polski. W trakcie wywiadu dla portalu interia.pl 09 lipca 2021 roku dr Paweł Grzesiowski powiedział: "Ten wariant jest najbardziej zakaźny, w związku z tym szybciej penetruje nowe środowiska. Wystarczy jedna chora osoba, żeby zakazić aż od pięciu do ośmiu innych osób..." Znany i szanowany immunolog podkreśla również, że wariant Delta może utrzymywać się w zamkniętych pomieszczeniach nawet do kilkudziesięciu minut. Jakie są zatem rekomedacje doktora Grzesiowskiego?

Zapraszamy do lektury naszego komentarza.

więcej...

Dlaczego warto kupować polskie produkty?

2021-06-08

produkt-polski.jpg

W dobie zakupów przez internet i zwiększonej mobilności konsumenci mają niemal nieograniczony wybór produktów każdego rodzaju. Wiele rzeczy można dostać w 24 godziny od zamówienia, na niektóre trzeba poczekać dłużej, ale zazwyczaj tylko w przypadku sprowadzania ich zza granicy. Skoro prawie wszystko jest dostępne od ręki, to czym tak naprawdę kierują się konsumenci podczas zakupów?

więcej...

Lampy UV-C w restauracjach i hotelach

2021-05-10

restauracja-strzalki.jpg

Na bieżąco śledzimy sytuację epidemiczną w kraju oraz komunikaty Ministerstwa Zdrowia dotyczące obostrzeń sanitarnych. Już od 15 maja do funkcjonowania mają zostać przywrócone restauracje oraz ogródki. Tuż po majówce zaplanowano otwarcie hoteli i pensjonatów. Okres letni sprzyja luzowaniu obostrzeń, jednak nadal warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

więcej...

Walka z COVID-19 trwa

2021-04-14

lampy-nbve-sala-covid.jpg

Pandemia nadal zbiera śmiertelne żniwo. Jednak dzielni medycy nie poddają się i nieludzkim wręcz wysiłkiem stawiają jej czoła. Jako producent sprzętu medycznego i firma od zawsze związana ścisłą współpracą ze szpitalami, w szczególności z lekarzami oraz pilęgniarkami, dostarczamy medykom jedne z najważniejszych środków ochrony - przepływowe lampy UV-C do bezpiecznej dezynfekcji powietrza w obecności ludzi.

więcej...

Piszą o nas w Magazynie Medycznym

2021-03-04

magazyn-med.jpg

W najnowszym wydaniu Magazynu Medycznego pojawił się artykuł o naszej najnowszej lampie przepływowej UV-C ASEPTOR Basic.

więcej...

Dezynfekcja w gabinecie - Aseptor Basic

2021-02-03

_dsc8167_poprawione_1.jpg

W okresie pandemii COVID-19 dezynfekcja stała się jednym z najpopularniejszych słów w niemal każdym języku świata. Wirus zwrócił uwagę na to jak ważny jest wysoki poziom czystości mikrobiologicznej. Do tematu dezynfekcji można podejść na kilka sposobów w zależności od tego co chcemy dezynfekować - dłonie, wyposażenie, narzędzia, powierzchnie czy powietrze. Jako specjaliści od bezpiecznej dezynfekcji powietrza przedstawiamy nowość...

więcej...

W Nowy Rok z optymizmem i z wirusobójczą lampą przepływową NBVE

2021-01-25

medycy.jpg

Chociaż pandemia COVID-19 nie zwalnia i codziennie słyszymy o kolejnych ofiarach koronawirusa, to w nowy, 2021 rok chcemy wejść z uśmiechem na ustach i pełnią optymizmu. Bierzemy przykład z naszych bohaterów, dzielnych lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i sanitariuszy, którzy już od roku nie poddają się w walce z koronawirusem. Jako producent sprzętu medycznego oraz profesjonalnych przepływowych lamp bakteriobójczych i wirusobójczych NBVE czujemy się dumni, że przepływowe lampy UV-C naszej produkcji pomagają medykom w tym trudnym czasie.

więcej...

Szczepionka na COVID-19

2020-12-28

pfizer.jpg

W 2021 rok wchodzimy z optymizmem i nadzieją, że szczepionka na COVID-19 okaże się skutecznym sposobem na zakończenie pandemii. Pierwsze dawki zostały już rozdysponowane wśród medyków, których odporność i zdrowie od miesięcy wystawione są na wyjątkowo ciężką próbę. 

więcej...

Dystans, dezynfekcja, maseczka

2020-12-02

baner.jpg

Dystans, dezynfekcja i maseczka to 3 proste sposoby na uniknięcie zakażenia koronawirusem. O ich skuteczności można dyskutować, jednak warto pamiętać o autorytetach, które zalecają te metody - Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Zdrowia.

więcej...

Kiedy zaczyna brakować słońca

2020-11-02

jesien.jpg

Nadeszła jesień, czas pięknych złotych liści, spadających kasztanów i spacerów po malowniczych parkach. Niestety jesień kojarzy nam się nie tylko z pięknem przyrody przygotowującej się do zimowego snu. Jesień to także coraz krótszy dzień i mniej światła słonecznego. Jak jego brak wpływa na nasze życie?

więcej...

Sterylizacja czy dezynfekcja? Lampy sterylizujące czy dezynfekujące?

2020-09-18

lampy-bakteriobojcze_1.jpg

Oba określenia dotyczą procesów, dzięki którym osiągamy poprawę warunków mikrobiologicznych. Czym jednak różnią się te pojęcia, tak często i błędnie traktowane jak synonimy?

więcej...

Przemysłowe zastosowanie lamp UV-C - jak duże firmy dbają o czystość hal produkcyjnych?

2020-09-15

bez-tytulu-kopia.jpg

Obecnie lampy wirusobójcze i bakteriobójcze serii NBVE cieszą się dużym powodzeniem w medycynie oraz obiektach użyteczności publicznej. Spotykamy je w gabinetach, poczekalniach, przedszkolach i lokalach usługowych. Te miejsca dobrze znamy z codziennego życia.

więcej...

Bezpieczny lokal z lampami wirusobójczymi Ultra-Viol

2020-09-03

adobestock_311286415.jpeg

Pandemia COViD-19 skomplikowała życie praktycznie wszystkim. Cieszymy się jednak, że restauracje, kawiarnie, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne mogły wrócić do pracy. Nowa rzeczywistość w cieniu strachu przed koronawirusem postawiła wiele wyzwać przed firmami, w szczególności lokalami usługowymi, które przyjmują klientów

więcej...

Dezynfekcja dużych pomieszczeń. Lampy wirusobójcze, bakteriobójcze, UVC do dużych kubatur. Lampy do dużych kubatur.

2020-07-27

gp-4x55-n_1.jpg

Lampy bakteriobójcze i wirusobójcze UV-C od lat goszczą w gabinetach lekarskich. Dzięki ich biobójczemu działaniu medycy mogą nas diagnozować i leczyć w bezpiecznych warunkach. Gabinet lekarski zazwyczaj jest pomieszczeniem o stosunkowo niedużych wymiarach, gdzie kubatura nie przekracza 100 m3.

więcej...

Lampy wirusobójcze dla alergików. Jak lampy bakteriobójcze UVC pomagają alergikom?

2020-07-27

adobestock_255336550.jpeg

Poza alergią sezonową, którą powodują pyłki kwitnących roślin, w medycynie występuje także poważna alergia na grzyby pleśniowe. Liczne badania dowodzą, że pleśnie i grzyby występujące na powierzchniach oraz w powietrzu są szkodliwe dla ludzi.

więcej...

Lampy wirusobójcze, bakteriobójcze, UV, UV-C. Co dezynfekują? Jak działają?

2020-07-08

adobestock_62053543.jpeg

W ostatnich tygodniach zrobiło się głośniej o promieniowaniu UV, a precyzyjniej mówiąc o UV-C z powodu jego biobójczych właściwości, które pomagają w walce z koronawirusem. Wcale nas to nie dziwi, ponieważ od 27 lat produkujemy lampy wirusobójcze (które są jednocześnie bakteriobójcze, pleśniobójcze, grzybobójcze, oraz – choć chyba nikt takiej nazwy nie używa – drobnoustrojobójcze).

więcej...

Myj ręce - chroń życie!

2020-03-05

myj-rece-chron-zycie.jpg

Główny Inspektorat Sanitarny alarmuje:

"Każde dotknięcie klamki, banknotu czy poręczy w autobusie sprawia, że na nasze ręce dostaje się od 100 do 10 tys. komórek drobnoustrojów. To bomba bakteryjna, którą rozbroić może tylko mycie rąk." Jak to zrobić skutecznie? Zapraszamy do lektury.

więcej...

Do wiosny daleko…

2020-02-14

new-year-expectation-vs-reality.jpg

Początek nowego roku to okres wzmożonej aktywności na siłowniach, w fitness klubach oraz między regałami ze zdrową żywnością. Na ile jednak starcza nam zapału aby wytrwać w postanowieniach noworocznych? Niestety hashtag #nowyrok #nowyja bardzo często pozostaje tylko hashtagiem. Gdzie szukać przyczyny? Czy ludzie są z natury leniwi?

więcej...

Czym jest HORECA?

2020-02-03

horeca.jpg

Czym jest HORECA?

To popularne określenie oznacza szeroko pojętą branżę hotelarską i gastronomiczną. Akronim można rozwinąć jako Hotel, Restaurants, Catering (Cafe). Pierwotnie ten skrót był kojarzony z organizacją restauratorów i hotelarzy, którzy zjednoczyli się aby bronić swoich praw. Jednak z czasem wszedł do codziennego języka i rozpowszechnił się do tego stopnia, że...

więcej...

Jak się chronić przed bakteriami i wirusami?

2020-01-17

sneeze.jpg

Lampy bakteriobójcze od wielu lat stosuje się w szpitalach, przychodniach, gabinetach i szeroko pojętej ochronie zdrowia. Przemawia za tym ich wysoka skuteczność w trwałej eliminacji z powietrza bakterii, pleśni, grzybów i innych szkodliwych mikroorganizmów. Nie dziwi zatem ich coraz większa popularność wśród...

więcej...

Burza i jej wpływ na nasze życie

2016-08-12

burza-zajawka-blog-ultraviol.jpg

Wiadomym jest, że każda zmiana pogody, a w tym uderzenia gorąca, chłód i gwałtowne wyładowania atmosferyczne mogą powodować zawirowania w pracy naszego organizmu. Takie zjawiska atmosferyczne jednak powodują nie tylko zmiany w naszym samopoczuciu, mogą także być przyczyną szybszego psucia się produktów spożywczych. Sprawdź, dlaczego tak się dzieje!

więcej...

Lampy bakteriobójcze do codziennego zastosowania?

2016-07-22

nbv-2x30-n-lampy-bakteriobojcze-bezposredniego-dzialania-ultraviol.jpg

Latem stajemy się bardziej narażeni na zakażenia bakteryjne. Przez wzgląd na szybszy rozwój drobnoustrojów w wyższej temperaturze, gorące powietrze w trakcie wakacji może gromadzić niebezpieczne bakterie, a te mogą skutecznie zaatakować przygotowane potrawy, kupione produkty spożywcze, aż w końcu - nasz organizm. Sprawdź, jak możemy obronić się przed szkodliwymi zanieczyszczeniami!

więcej...

Letnia walka ze zmianami na skórze

2016-06-10

zmiany-skorne-blog-ultraviol.jpg

Lato zawitało u nas na dłużej. W trakcie cieplejszych czerwcowych dni, zrzucamy grube ubrania po to, by odkopać głęboko schowane letnie krótkie spodenki, spódniczki, koszulki z krótkim rękawem oraz zwiewne sukienki. Takie decyzje wiążą się jednak z przymusem odkrycia nieco więcej ciała...

więcej...

Czego powinniśmy wystrzegać się w wakacyjnej diecie?

2016-06-10

wakacyjna-dieta-blog-ultraviol.jpg

Kiedy za oknem coraz goręcej, odkrywamy więcej ciała i chcemy być przy tym w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Oprócz walki z dodatkowymi kilogramami, warto zastanowić się, czy aby na pewno dobrze się czujemy, nie jesteśmy zbyt przemęczeni, nasza skóra wygląda zdrowo oraz czy nie przyjmujemy do naszego organizmu zbyt dużo niepotrzebnych latem tłuszczów i cukrów?

więcej...

Nowoczesny blok operacyjny – poznaj kilka modeli stacji DICO

2016-04-28

dioco-klawiatura4.jpg

Sale operacyjne, to miejsca, które ze względu na bardzo ważną rolę, jaką spełniają, muszą zagwarantować odpowiednie wyposażenie dla całego personelu podczas wykonania zabiegu.

więcej...

Leczenie nadpotliwości nie musi być już takie uciążliwe

2016-04-21

leczenie-nadpotliwosci-tekst-blogowy-ultraviol_1.jpg

Z problemem nadpotliwości boryka się co najmniej 1/3 z nas. To niewątpliwie bardzo krępujące zjawisko. Szczególnie wiosną i latem, kiedy na nadmierną ilość wytwarzanego przez nas potu ma wpływ dodatkowo wysoka temperatura, można odczuwać wzmożony dyskomfort.

więcej...

Więcej słońca = więcej ruchu i mniej kalorii

2016-04-15

siatkowka-sport-tekst-blogowy-zajawka-ultraviol.jpg

Wiosna to ta przyjemna pora roku, która pozwala nam częściej przebywać na świeżym powietrzu chociażby dlatego,  że zaczynamy odczuwać wyższe temperatury, pojawia się więcej słońca, a aura za oknem staje się coraz piękniejsza. 

więcej...

Leczenie łuszczycy – domowe sposoby

2016-03-22

dermalight-lampy-leczenie-luszczycy-ultraviol.jpg

Jak pisaliśmy już wcześniej, łuszczyca jest jedną z tych uciążliwych chorób, które wchodzą w skład infekcji autoimmunologicznych. Ta przypadłość może spotkać niemal każdego, a z badań wynika, że jej niepokojące konsekwencje w postaci zmian skórnych dotyka około aż 3 % społeczeństwa. Jak z nią walczyć?

Dermalight 80

Czy leczenie depresji w domu może być skuteczne?

2016-03-22

depresja-leczenie-producent-ultraviol.jpg

Depresja jest zaburzeniem, które jest bezpośrednio związane z naszym nastrojem. Objawia się poprzez chroniczne przygnębienie, znaczne obniżenie nastroju, zwolnienie tempa działania, złe samopoczucie, a nawet pojawiające się stany lękowe. Jak z tym walczyć?

więcej...

Zdrowsze święta, co roku

2016-03-25

wielkanoc-producent-sprzetu-medycznego-ultraviol.jpg

Święta Wielkanocne, podobnie jak te Bożego Narodzenia, czy Tłusty Czwartek to jeden z tych momentów w roku, kiedy „można zjeść więcej” bez obaw na przybranie dodatkowych kilogramów. Większość z nas, traktuje zjadane słodkości i okolicznościowe potrawy za te nietuczące... czy to tylko mit?

więcej...

Zapewnij bezpieczeństwo swoim pacjentom i pracownikom – profesjonalny sprzęt medyczny

2016-02-11

producent-sprzetu-medycznego-ultraviol.jpg

Tegoroczna zima okazała się niezwykle łaskawa. Nie mogliśmy narzekać ani na siarczyste długo utrzymujące się mrozy ani na intensywne opady śniegu. Obecnie z utęsknieniem czekamy już na wiosnę. Niestety nie tylko my jesteśmy zadowoleni z wysokich jak na tę porę roku temperatur – wirusy również „świętują” z tej okazji i coraz częściej chcą zaatakować nasze organizmy. 

Dowiedz się, jak wyposażyć swój gabinet, żeby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim pacnejtom.

więcej...

Piloty RC – łatwiejsza, bezprzewodowa obsługa

2016-02-05

pilot-rc-nbve-11-produkty-ultraviol.jpg

Dowiedz się więcej o najnowszych produktach marki UltraViol. Dzięki nim pojawi się możliwość zdalnego sterowania lampami bakteriobójczymi.

Obsługa przemysłowych lamp bakteriobójczych z pozoru nie jest skomplikowana. Jedynie to, co może nastręczać drobnych trudności, to wysokość, na których są zawieszone. Urządzenia do zwalczania bakterii w salach operacyjnych, gabinetach i przychodniach są najczęściej montowane wysoko pod sufitem, co powoduje, że swobodny dostęp do edycji opcji jest ograniczony. My, starając się zawsze wyjść o krok dalej, stworzyliśmy specjalne, bezprzewodowe piloty do sterowania urządzeniem tylko po to, by zwiększyć uniwersalność jego użytkowania.

więcej...

(Nie)tłusty czwartek – mądry wybór czy ograniczenia?

2016-02-03

paczki-ultraviol.jpg

Odkąd sięgamy pamięcią zimowa tradycja pochłaniania dużych ilości słodyczy, w tym pysznych pączków jest jedną z ulubionych czynności trwającą już od wczesnego dzieciństwa. Przekonaj się jak stworzyć pyszną, niekaloryczną przekąskę do zjedzenia w "Tłusty czwartek".

więcej...

Stacja pielęgniarska – zadbaj o rzetelność medycznej diagnozy

2016-01-21

dico-2m-2b-produkty-ultraviol.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z opisem produktu, który gwarantuje nieocenioną pomoc w zakresie diagnozy i wykrywaniu groźnych chorób oraz schorzeń! Przeczytaj artykuł blogowy poświęcony stacji pielęgniarskiej Dico.

więcej...

Zadbaj o poświąteczne zdrowotne porządki

2016-01-20

marchewka-ultraviol.jpg

Święta to czas, w którym oprócz radosnych spotkań z bliskimi, na pierwszy plan wysuwa się ogrom dostępnych przepysznych potraw oraz napojów. Nasz organizm, pomimo przyzwyczajenia się do takiego kończącego rok rytuału, nie jest w stanie samodzielnie powrócić do przyzwyczajeń sprzed 24 grudnia. Jak zawalczyć o talię osy i widoczne mięśnie brzucha? Zapraszamy do artykułu blogowego.

więcej...

Jak zapobiegać zagrożeniom zakażeniem bakteryjnym w dużych halach produkcyjnych ?

2016-01-19

nbv-ip65-str1.jpg

Zakażenia bakteryjne są jednymi z najbardziej niebezpiecznych i zarazem najpopularniejszych czynników, które powodują choroby. Niewłaściwe zadbanie o higienę zakładu pracy może spowodować zagrożenie zakażeniem. Dowiedz się więcej, jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się bakterii w dużych halach przemysłowych.

więcej...

Oznaczenia certyfikatów, dyrektyw i norm dla lamp antydepresyjnych Fotovita

2015-12-29

certyfikaty-lampy-na-chandre-fotovita-producent-ultraviol.jpg

Każdy z nas kupując sprzęt medyczny, spotyka się z informacjami o posiadanych przez urządzenie certyfikatach. Niewiele osób jednak wie, co kryje się za poszczególnymi oznaczeniami i co tak naprawdę oznacza wybrana norma w ocenie standardu produktu. Idąc naprzeciw Państwa potrzebom, prezentujemy najważniejsze dane dotyczące certyfikatów lamp antydepresyjnych FotoVita, które znajdują się w naszej stałej ofercie. Poniżej znajdziecie Państwo również informacje o poszczególnych deklaracjach/dyrektywach/normach pojawiających się przy opisach produktów.

więcej...

Dieta na dobre samopoczucie

2015-12-21

zdowa-dieta-producent-ultraviol.jpg

W okresie jesienno-zimowym wiele osób zauważa u siebie znaczące pogorszenie samopoczucia. Kluczową przyczyną wahań nastrojów i przygnębienia jest mniejsza ilość światła słonecznego, które do nas dociera. Temu jednak można zaradzić dzięki fototerapii lampami na chandrę – Fotovita. Kolejną, często lekceważoną przyczyną jest uboższa niż latem dieta. Jesienią i zimą jemy mniej świeżych warzyw i owoców, a przez to organizm cierpi z powodu braku witamin i mikroelementów. Objawia się to właśnie pogorszeniem zdrowia i ogólnego samopoczucia. 

więcej...

Projektory lekarskie – co warto o nich wiedzieć?

2015-12-18

projektory-lekarskie-producent-sprzetu-medycznego-ulraviol.jpg

Projektory lekarskie (inaczej lamy diagnostyczne) to podstawowy sprzęt medyczny służący do doświetlania obszarów ciała pacjenta, a przez to ułatwiający trafną diagnozę lub ocenę postępów leczenia. Urządzenia te są szeroko stosowane we wszystkich placówkach świadczących usługi o charakterze medycznym. Usprawniają codzienną pracę nie tylko w gabinetach lekarskich, na izbach przyjęć, salach operacyjnych, ale sprawdzają się również w salonach kosmetycznych czy klinikach weterynaryjnych. 

więcej...

Wszystko o witaminie D - Słońce? Na zdrowie!

2015-12-06

fototerapia-ultraviol.jpg

Jej naturalnym źródłem są promienie słoneczne – to dzięki nim witamina D wytwarza się  w naszej skórze. Częściej możemy jednak usłyszeć o negatywnym wpływie słońca na nasz organizm. Czy wiesz, że niedobór słońca może powodować chandrę lub depresję jesienno-zimową. Poznaj zalety fototerapii. 

więcej...

Zapraszamy do sklepu internetowego Ultra-Viol

2015-11-30

sklep-internetowy-ultraviol.jpg

Jako dostawca akcesoriów medycznych, sklep producenta sprzętu medycznego Ultra-Viol działa nieprzerwanie już od 1993 roku. Swoim ponad dwudziestoletnim stażem wyróżnia markę, która od zawsze kojarzona jest z najwyższą jakością. Jako rzetelna firma, Ultra-Viol z powodzeniem świadczy dla Państwa usługi na najwyższym poziomie. Ze względu na długoletnią działalność firmy, nieustannie poszerzamy kręgi naszych zainteresowań a dostępność ofert jest wciąż różnicowana. 

więcej...

Dobry negatoskop wpływa na przegląd kondycji Twojego zdrowia

2015-11-24

ngp-300-z-negatoskopy-zluzjowe-produkty-ultraviol.jpg

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla nas najważniejsze w przypadku wizyty u specjalisty. W momencie mechanicznych urazów kostek, złamanych kości i skręceń, najistotniejsze wydaje się to, czy diagnoza będzie prawidłowo postawiona. Nieomylne rozpoznanie, tym samym, będzie nierozerwalnie powiązane z wyraźnymi i szczegółowymi zdjęciami RTG wyświetlonymi na wysoko jakościowym sprzęcie. Zdjęcia rentgenowskie są niezwykle istotne. Przy podejrzeniu bardziej skomplikowanych urazów należy niezwłocznie takowe wykonać, by wykluczyć możliwość ciężkiego złamania.

więcej...

Przetestuj Fotovitę w swoim domu!

2015-11-10

lampy-fotovita-producent-ultraviol.jpg

Ostatnio pisaliśmy o tym, jak nasz organizm czuje się podczas trwających jesiennych wahań pogodowych. Osoby wrażliwe na wszelkie zmiany pogodowe, różnice ciśnienia i temperatury, są bardziej narażone na nawet najmniejsze różnice w nastroju. Bardzo często mówi się o zjawisku depresji jesienno-zimowej. Jej przyczyną jest niedobór światła. Jesteśmy producentem sprzętu medycznego i  posiadamy w ofercie produkt, dzięki któremu znacznie zredukujesz uczucie przygnębienia, niechęci i senności - lampy do fototerapii Fotovita.

więcej...

Depresja – zapobiegaj, zamiast leczyć!

2015-10-28

cold-foggy-morning-3-1538061.jpg

Na pewno niejednokrotnie słyszałeś o zjawisku jesiennej depresji. Pamiętaj, że depresja to poważna choroba, która wymaga profesjonalnego leczenia. Lekceważona latami może prowadzić do niepożądanych skutków, nigdy nie należy jej lekceważyć i liczyć na to, że „sama przejdzie”. 

więcej...

Rozsądna suplementacja diety w okresie jesienno-zimowym

2015-10-24

zbilansowana-dieta-producent-ultraviol.jpg

Czas mglistych poranków, wiatr, śnieg i niskie temperatury, to okres kiedy nasz organizm potrzebuje zdecydowanie więcej wartości odżywczych. Kiedy za oknem deszcz i plucha, bardzo ważne jest, by dostarczać zdecydowanie więcej niż do tej pory, potrzebnych witamin i minerałów. To bardzo istotne, aby zbilansowana dieta na jesień i zimę zawierała produkty rozgrzewające, ale nie tuczące. Co zatem powinno znaleźć się w naszym menu na zbliżające się pory roku, by skutecznie dostarczyło odpowiednich witamin? 

więcej...

Podstawowe zasady zdrowego trybu życia

2015-10-22

zdrowy-styl-zycia-ultraviol.jpg

W obecnych czasach bardzo popularne jest prowadzenie zdrowego stylu życia. Moda ta stała się niewątpliwie jedną z najmądrzejszych spośród tych, które pojawiły się w ostatnich kilku dekadach. Badania wykazują, że Polacy coraz chętniej spędzają czas na świeżym powietrzu, uprawiają sport, a także zaczynają zdrowiej jeść. Poznaj plusy i minusy "obsesji" na punkcie bycia "fit"!

więcej...

Lampy bakteriobójcze na halach produkcyjnych

2015-09-17

przemyslowe-lampy-bakteriobojcze.jpg

Wielkie hale produkcyjne, to miejsca, gdzie bakterie rozwijają się zdecydowanie szybciej. Obecność wielu skomplikowanych maszyn, tysięcy opakowań, ciągów produkcyjnych, a nawet czułego na zanieczyszczenia powietrza, stanowi doskonałą pożywkę dla wszelkich wirusów, grzybów i bakterii. Dzięki przemysłowym lampom bakteriobójczym NBV IP65 można zachować czystość bakteriologiczną.

więcej...

Jaki jest wpływ pogody na Twoje samopoczucie?

2015-09-04

jak-pogoda-wplywa-na-organizm.jpg

Klimat nieustannie się zmienia, a wraz z tym coraz częściej pojawiają się różne rodzaje zaburzeń związanych z oddziaływaniem na złą lub dobrą pogodę. Złe samopoczucie towarzyszy nam zarówno w dni deszczowe i pochmurne, jak również te przepełnione słońcem. Warto zastanowić się jednak czy na pewno to wynik pogody? Jeśli tak, postaramy się przybliżyć, na czym polegają zaburzenia pogodowe i jak je rozpoznać?

więcej...

Nowy wymiar diagnostyki - nowoczesne akcesoria do komputerów medycznych

2015-09-02

medium_7_2.jpg

Lekarzu, z pewnością zgodzisz się z tezą, iż lata nauki na Uniwersytecie Medycznym przynoszą oczekiwane i wymarzone rezultaty. Zdobyte w tym czasie wszelkie potrzebne do wykonywania elitarnego zawodu kwalifikacje, są efektem wielu godzin ciężkiej pracy. Posiadając wyspecjalizowane umiejętności oraz gruntowną wiedzę medyczną, warto zaoszczędzić nieco czasu i zadbać o odpowiednie warunki, w których przeprowadzasz zabiegi lecznicze.

więcej...

KOMPUTEROWE STACJE MEDYCZNE – Na co zwracać uwagę przy zakupie?

2015-08-18

dico_1m1b.jpg

Radiologia cyfrowa bezustannie się rozwija, a wraz z nią pojawiają się nowe urządzenia pozwalające usprawnić pracę na oddziałach szpitalnych oraz w poradniach lekarskich. Często instalacja sprzętu komputerowego w tych miejscach nie jest możliwa, więc coraz bardziej popularne stają się komputerowe stacje medyczne. Czym powinniśmy kierować się przy ich zakupie?

więcej...

Rola negatoskopu w wykrywaniu nowotworu piersi

2015-08-11

ngp-41-mz-negatoskopy-zaluzjowe-do-mammografii-ultraviol.jpg

Negatoskop to urządzenie wchodzące w skład niezbędnego wyposażenia medycznego, ułatwiającego diagnostykę chorób. Jesteśmy specjalistami w branży medycznej i wiemy, z jakim chorobom najczęściej muszą stawić czoła Polacy. W tym artykule opiszemy negatoskopy oraz ich rolę w walce z rakiem piersi. 

więcej...

Wygodniejsze przeglądanie zdjęć RTG z negatoskopami serii LED NGP i SLIM

2015-08-06

negatoskop-led-ngp-11.jpg

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak jakość sprzętu medycznego wpływa na dokładność diagnozy. Opisujemy ten problem na przykładzie Negatoskopów - urządzeń do przeglądania zdjęć RTG. Precyzyjne oddanie każdego szczegółu zdjęcia może uratować pacjentowi życie!

więcej...

Lampy bakteriobójcze i ich znaczenie w branży medyczno-kosmetycznej

2015-07-14

lampy-bakteriobojcze-bezposredniego-dzialania.jpg

Lampy bakteriobójcze to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu medycznego. Coraz częściej osoby z branży kosmetycznej również sięgają po sprzęty tego typu. Dowiedz się więcej na temat asortymentu medycznego producenta Ultra-Viol!

więcej...

Fototerapia i jej rola w leczeniu łuszczycy

2015-07-10

luszczyca-dermalight450-01_1.jpg

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo powszechną chorobą jest łuszczyca. Jesteśmy specjalistami w branży medycznej, dlatego opowiemy o sposobach leczenia schorzeń skóry za pomocą fototerapii. Zapraszamy do lektury!

więcej...

Odrobina słońca w Twoim domu – lampy FotoVita

2015-07-03

lampy-antydepresyjne-fotovita.jpg

Nie wiesz, dlaczego w okresie jesienno-zimowym nie jesteś tak aktywny jak latem? Producent sprzętu medycznego Ultra-Viol odpowie na to oraz wiele innych pytań. Podpowie Ci również, jak zapobiegać i leczyć depresję sezonową. Zapraszamy do lektury!

więcej...

Witamy na blogu Ultra-Viol!

2015-07-01

logo_wieksze.jpg

Ultra-Viol jest producentem sprzętu medycznego. Na naszym blogu będziemy publikowali artykuły dotyczące nowinek technologicznych, a także porady dla osób kompletujących asortyment do własnego gabinetu i na sale operacyjne. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: negatoskopy, lampy bakteriobójcze czy lampy do fototerapii. Życzymy udanej lektury!

więcej...

Archiwum artykułów ›

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę