European Funds European Union

Blog

Burza i jej wpływ na nasze życie

2016-08-12

burza-zajawka-blog-ultraviol.jpg

Wiadomym jest, że każda zmiana pogody, a w tym uderzenia gorąca, chłód i gwałtowne wyładowania atmosferyczne mogą powodować zawirowania w pracy naszego organizmu. Takie zjawiska atmosferyczne jednak powodują nie tylko zmiany w naszym samopoczuciu, mogą także być przyczyną szybszego psucia się produktów spożywczych. Sprawdź, dlaczego tak się dzieje!

więcej...

Lampy bakteriobójcze do codziennego zastosowania?

2016-07-22

nbv-2x30-n-lampy-bakteriobojcze-bezposredniego-dzialania-ultraviol.jpg

Latem stajemy się bardziej narażeni na zakażenia bakteryjne. Przez wzgląd na szybszy rozwój drobnoustrojów w wyższej temperaturze, gorące powietrze w trakcie wakacji może gromadzić niebezpieczne bakterie, a te mogą skutecznie zaatakować przygotowane potrawy, kupione produkty spożywcze, aż w końcu - nasz organizm. Sprawdź, jak możemy obronić się przed szkodliwymi zanieczyszczeniami!

więcej...

Letnia walka ze zmianami na skórze

2016-06-10

zmiany-skorne-blog-ultraviol.jpg

Lato zawitało u nas na dłużej. W trakcie cieplejszych czerwcowych dni, zrzucamy grube ubrania po to, by odkopać głęboko schowane letnie krótkie spodenki, spódniczki, koszulki z krótkim rękawem oraz zwiewne sukienki. Takie decyzje wiążą się jednak z przymusem odkrycia nieco więcej ciała...

więcej...

Czego powinniśmy wystrzegać się w wakacyjnej diecie?

2016-06-10

wakacyjna-dieta-blog-ultraviol.jpg

Kiedy za oknem coraz goręcej, odkrywamy więcej ciała i chcemy być przy tym w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Oprócz walki z dodatkowymi kilogramami, warto zastanowić się, czy aby na pewno dobrze się czujemy, nie jesteśmy zbyt przemęczeni, nasza skóra wygląda zdrowo oraz czy nie przyjmujemy do naszego organizmu zbyt dużo niepotrzebnych latem tłuszczów i cukrów?

więcej...

Nowoczesny blok operacyjny – poznaj kilka modeli stacji DICO

2016-04-28

dioco-klawiatura4.jpg

Sale operacyjne, to miejsca, które ze względu na bardzo ważną rolę, jaką spełniają, muszą zagwarantować odpowiednie wyposażenie dla całego personelu podczas wykonania zabiegu.

więcej...

Leczenie nadpotliwości nie musi być już takie uciążliwe

2016-04-21

leczenie-nadpotliwosci-tekst-blogowy-ultraviol_1.jpg

Z problemem nadpotliwości boryka się co najmniej 1/3 z nas. To niewątpliwie bardzo krępujące zjawisko. Szczególnie wiosną i latem, kiedy na nadmierną ilość wytwarzanego przez nas potu ma wpływ dodatkowo wysoka temperatura, można odczuwać wzmożony dyskomfort.

więcej...

Więcej słońca = więcej ruchu i mniej kalorii

2016-04-15

siatkowka-sport-tekst-blogowy-zajawka-ultraviol.jpg

Wiosna to ta przyjemna pora roku, która pozwala nam częściej przebywać na świeżym powietrzu chociażby dlatego,  że zaczynamy odczuwać wyższe temperatury, pojawia się więcej słońca, a aura za oknem staje się coraz piękniejsza. 

więcej...

Leczenie łuszczycy – domowe sposoby

2016-03-22

dermalight-lampy-leczenie-luszczycy-ultraviol.jpg

Jak pisaliśmy już wcześniej, łuszczyca jest jedną z tych uciążliwych chorób, które wchodzą w skład infekcji autoimmunologicznych. Ta przypadłość może spotkać niemal każdego, a z badań wynika, że jej niepokojące konsekwencje w postaci zmian skórnych dotyka około aż 3 % społeczeństwa. Jak z nią walczyć?

więcej...

Czy leczenie depresji w domu może być skuteczne?

2016-03-22

depresja-leczenie-producent-ultraviol.jpg

Depresja jest zaburzeniem, które jest bezpośrednio związane z naszym nastrojem. Objawia się poprzez chroniczne przygnębienie, znaczne obniżenie nastroju, zwolnienie tempa działania, złe samopoczucie, a nawet pojawiające się stany lękowe. Jak z tym walczyć?

więcej...

Zdrowsze święta, co roku

2016-03-25

wielkanoc-producent-sprzetu-medycznego-ultraviol.jpg

Święta Wielkanocne, podobnie jak te Bożego Narodzenia, czy Tłusty Czwartek to jeden z tych momentów w roku, kiedy „można zjeść więcej” bez obaw na przybranie dodatkowych kilogramów. Większość z nas, traktuje zjadane słodkości i okolicznościowe potrawy za te nietuczące... czy to tylko mit?

więcej...

Zapewnij bezpieczeństwo swoim pacjentom i pracownikom – profesjonalny sprzęt medyczny

2016-02-11

producent-sprzetu-medycznego-ultraviol.jpg

Tegoroczna zima okazała się niezwykle łaskawa. Nie mogliśmy narzekać ani na siarczyste długo utrzymujące się mrozy ani na intensywne opady śniegu. Obecnie z utęsknieniem czekamy już na wiosnę. Niestety nie tylko my jesteśmy zadowoleni z wysokich jak na tę porę roku temperatur – wirusy również „świętują” z tej okazji i coraz częściej chcą zaatakować nasze organizmy. 

Dowiedz się, jak wyposażyć swój gabinet, żeby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim pacnejtom.

więcej...

Piloty RC – łatwiejsza, bezprzewodowa obsługa

2016-02-05

pilot-rc-nbve-11-produkty-ultraviol.jpg

Dowiedz się więcej o najnowszych produktach marki UltraViol. Dzięki nim pojawi się możliwość zdalnego sterowania lampami bakteriobójczymi.

Obsługa przemysłowych lamp bakteriobójczych z pozoru nie jest skomplikowana. Jedynie to, co może nastręczać drobnych trudności, to wysokość, na których są zawieszone. Urządzenia do zwalczania bakterii w salach operacyjnych, gabinetach i przychodniach są najczęściej montowane wysoko pod sufitem, co powoduje, że swobodny dostęp do edycji opcji jest ograniczony. My, starając się zawsze wyjść o krok dalej, stworzyliśmy specjalne, bezprzewodowe piloty do sterowania urządzeniem tylko po to, by zwiększyć uniwersalność jego użytkowania.

więcej...

(Nie)tłusty czwartek – mądry wybór czy ograniczenia?

2016-02-03

paczki-ultraviol.jpg

Odkąd sięgamy pamięcią zimowa tradycja pochłaniania dużych ilości słodyczy, w tym pysznych pączków jest jedną z ulubionych czynności trwającą już od wczesnego dzieciństwa. Przekonaj się jak stworzyć pyszną, niekaloryczną przekąskę do zjedzenia w "Tłusty czwartek".

więcej...

Stacja pielęgniarska – zadbaj o rzetelność medycznej diagnozy

2016-01-21

dico-2m-2b-produkty-ultraviol.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z opisem produktu, który gwarantuje nieocenioną pomoc w zakresie diagnozy i wykrywaniu groźnych chorób oraz schorzeń! Przeczytaj artykuł blogowy poświęcony stacji pielęgniarskiej Dico.

więcej...

Zadbaj o poświąteczne zdrowotne porządki

2016-01-20

marchewka-ultraviol.jpg

Święta to czas, w którym oprócz radosnych spotkań z bliskimi, na pierwszy plan wysuwa się ogrom dostępnych przepysznych potraw oraz napojów. Nasz organizm, pomimo przyzwyczajenia się do takiego kończącego rok rytuału, nie jest w stanie samodzielnie powrócić do przyzwyczajeń sprzed 24 grudnia. Jak zawalczyć o talię osy i widoczne mięśnie brzucha? Zapraszamy do artykułu blogowego.

więcej...

Jak zapobiegać zagrożeniom zakażeniem bakteryjnym w dużych halach produkcyjnych ?

2016-01-19

nbv-ip65-str1.jpg

Zakażenia bakteryjne są jednymi z najbardziej niebezpiecznych i zarazem najpopularniejszych czynników, które powodują choroby. Niewłaściwe zadbanie o higienę zakładu pracy może spowodować zagrożenie zakażeniem. Dowiedz się więcej, jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się bakterii w dużych halach przemysłowych.

więcej...

Oznaczenia certyfikatów, dyrektyw i norm dla lamp antydepresyjnych Fotovita

2015-12-29

certyfikaty-lampy-na-chandre-fotovita-producent-ultraviol.jpg

Każdy z nas kupując sprzęt medyczny, spotyka się z informacjami o posiadanych przez urządzenie certyfikatach. Niewiele osób jednak wie, co kryje się za poszczególnymi oznaczeniami i co tak naprawdę oznacza wybrana norma w ocenie standardu produktu. Idąc naprzeciw Państwa potrzebom, prezentujemy najważniejsze dane dotyczące certyfikatów lamp antydepresyjnych FotoVita, które znajdują się w naszej stałej ofercie. Poniżej znajdziecie Państwo również informacje o poszczególnych deklaracjach/dyrektywach/normach pojawiających się przy opisach produktów.

więcej...

Dieta na dobre samopoczucie

2015-12-21

zdowa-dieta-producent-ultraviol.jpg

W okresie jesienno-zimowym wiele osób zauważa u siebie znaczące pogorszenie samopoczucia. Kluczową przyczyną wahań nastrojów i przygnębienia jest mniejsza ilość światła słonecznego, które do nas dociera. Temu jednak można zaradzić dzięki fototerapii lampami na chandrę – Fotovita. Kolejną, często lekceważoną przyczyną jest uboższa niż latem dieta. Jesienią i zimą jemy mniej świeżych warzyw i owoców, a przez to organizm cierpi z powodu braku witamin i mikroelementów. Objawia się to właśnie pogorszeniem zdrowia i ogólnego samopoczucia. 

więcej...

Projektory lekarskie – co warto o nich wiedzieć?

2015-12-18

projektory-lekarskie-producent-sprzetu-medycznego-ulraviol.jpg

Projektory lekarskie (inaczej lamy diagnostyczne) to podstawowy sprzęt medyczny służący do doświetlania obszarów ciała pacjenta, a przez to ułatwiający trafną diagnozę lub ocenę postępów leczenia. Urządzenia te są szeroko stosowane we wszystkich placówkach świadczących usługi o charakterze medycznym. Usprawniają codzienną pracę nie tylko w gabinetach lekarskich, na izbach przyjęć, salach operacyjnych, ale sprawdzają się również w salonach kosmetycznych czy klinikach weterynaryjnych. 

więcej...

Wszystko o witaminie D - Słońce? Na zdrowie!

2015-12-06

fototerapia-ultraviol.jpg

Jej naturalnym źródłem są promienie słoneczne – to dzięki nim witamina D wytwarza się  w naszej skórze. Częściej możemy jednak usłyszeć o negatywnym wpływie słońca na nasz organizm. Czy wiesz, że niedobór słońca może powodować chandrę lub depresję jesienno-zimową. Poznaj zalety fototerapii. 

więcej...

Zapraszamy do sklepu internetowego Ultra-Viol

2015-11-30

sklep-internetowy-ultraviol.jpg

Jako dostawca akcesoriów medycznych, sklep producenta sprzętu medycznego Ultra-Viol działa nieprzerwanie już od 1993 roku. Swoim ponad dwudziestoletnim stażem wyróżnia markę, która od zawsze kojarzona jest z najwyższą jakością. Jako rzetelna firma, Ultra-Viol z powodzeniem świadczy dla Państwa usługi na najwyższym poziomie. Ze względu na długoletnią działalność firmy, nieustannie poszerzamy kręgi naszych zainteresowań a dostępność ofert jest wciąż różnicowana. 

więcej...

Dobry negatoskop wpływa na przegląd kondycji Twojego zdrowia

2015-11-24

ngp-300-z-negatoskopy-zluzjowe-produkty-ultraviol.jpg

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla nas najważniejsze w przypadku wizyty u specjalisty. W momencie mechanicznych urazów kostek, złamanych kości i skręceń, najistotniejsze wydaje się to, czy diagnoza będzie prawidłowo postawiona. Nieomylne rozpoznanie, tym samym, będzie nierozerwalnie powiązane z wyraźnymi i szczegółowymi zdjęciami RTG wyświetlonymi na wysoko jakościowym sprzęcie. Zdjęcia rentgenowskie są niezwykle istotne. Przy podejrzeniu bardziej skomplikowanych urazów należy niezwłocznie takowe wykonać, by wykluczyć możliwość ciężkiego złamania.

więcej...

Przetestuj Fotovitę w swoim domu!

2015-11-10

lampy-fotovita-producent-ultraviol.jpg

Ostatnio pisaliśmy o tym, jak nasz organizm czuje się podczas trwających jesiennych wahań pogodowych. Osoby wrażliwe na wszelkie zmiany pogodowe, różnice ciśnienia i temperatury, są bardziej narażone na nawet najmniejsze różnice w nastroju. Bardzo często mówi się o zjawisku depresji jesienno-zimowej. Jej przyczyną jest niedobór światła. Jesteśmy producentem sprzętu medycznego i  posiadamy w ofercie produkt, dzięki któremu znacznie zredukujesz uczucie przygnębienia, niechęci i senności - lampy do fototerapii Fotovita.

więcej...

Depresja – zapobiegaj, zamiast leczyć!

2015-10-28

cold-foggy-morning-3-1538061.jpg

Na pewno niejednokrotnie słyszałeś o zjawisku jesiennej depresji. Pamiętaj, że depresja to poważna choroba, która wymaga profesjonalnego leczenia. Lekceważona latami może prowadzić do niepożądanych skutków, nigdy nie należy jej lekceważyć i liczyć na to, że „sama przejdzie”. 

więcej...

Rozsądna suplementacja diety w okresie jesienno-zimowym

2015-10-24

zbilansowana-dieta-producent-ultraviol.jpg

Czas mglistych poranków, wiatr, śnieg i niskie temperatury, to okres kiedy nasz organizm potrzebuje zdecydowanie więcej wartości odżywczych. Kiedy za oknem deszcz i plucha, bardzo ważne jest, by dostarczać zdecydowanie więcej niż do tej pory, potrzebnych witamin i minerałów. To bardzo istotne, aby zbilansowana dieta na jesień i zimę zawierała produkty rozgrzewające, ale nie tuczące. Co zatem powinno znaleźć się w naszym menu na zbliżające się pory roku, by skutecznie dostarczyło odpowiednich witamin? 

więcej...

Podstawowe zasady zdrowego trybu życia

2015-10-22

zdrowy-styl-zycia-ultraviol.jpg

W obecnych czasach bardzo popularne jest prowadzenie zdrowego stylu życia. Moda ta stała się niewątpliwie jedną z najmądrzejszych spośród tych, które pojawiły się w ostatnich kilku dekadach. Badania wykazują, że Polacy coraz chętniej spędzają czas na świeżym powietrzu, uprawiają sport, a także zaczynają zdrowiej jeść. Poznaj plusy i minusy "obsesji" na punkcie bycia "fit"!

więcej...

Lampy bakteriobójcze na halach produkcyjnych

2015-09-17

przemyslowe-lampy-bakteriobojcze.jpg

Wielkie hale produkcyjne, to miejsca, gdzie bakterie rozwijają się zdecydowanie szybciej. Obecność wielu skomplikowanych maszyn, tysięcy opakowań, ciągów produkcyjnych, a nawet czułego na zanieczyszczenia powietrza, stanowi doskonałą pożywkę dla wszelkich wirusów, grzybów i bakterii. Dzięki przemysłowym lampom bakteriobójczym NBV IP65 można zachować czystość bakteriologiczną.

więcej...

Jaki jest wpływ pogody na Twoje samopoczucie?

2015-09-04

jak-pogoda-wplywa-na-organizm.jpg

Klimat nieustannie się zmienia, a wraz z tym coraz częściej pojawiają się różne rodzaje zaburzeń związanych z oddziaływaniem na złą lub dobrą pogodę. Złe samopoczucie towarzyszy nam zarówno w dni deszczowe i pochmurne, jak również te przepełnione słońcem. Warto zastanowić się jednak czy na pewno to wynik pogody? Jeśli tak, postaramy się przybliżyć, na czym polegają zaburzenia pogodowe i jak je rozpoznać?

więcej...

Nowy wymiar diagnostyki - nowoczesne akcesoria do komputerów medycznych

2015-09-02

medium_7_2.jpg

Lekarzu, z pewnością zgodzisz się z tezą, iż lata nauki na Uniwersytecie Medycznym przynoszą oczekiwane i wymarzone rezultaty. Zdobyte w tym czasie wszelkie potrzebne do wykonywania elitarnego zawodu kwalifikacje, są efektem wielu godzin ciężkiej pracy. Posiadając wyspecjalizowane umiejętności oraz gruntowną wiedzę medyczną, warto zaoszczędzić nieco czasu i zadbać o odpowiednie warunki, w których przeprowadzasz zabiegi lecznicze.

więcej...

KOMPUTEROWE STACJE MEDYCZNE – Na co zwracać uwagę przy zakupie?

2015-08-18

dico_1m1b.jpg

Radiologia cyfrowa bezustannie się rozwija, a wraz z nią pojawiają się nowe urządzenia pozwalające usprawnić pracę na oddziałach szpitalnych oraz w poradniach lekarskich. Często instalacja sprzętu komputerowego w tych miejscach nie jest możliwa, więc coraz bardziej popularne stają się komputerowe stacje medyczne. Czym powinniśmy kierować się przy ich zakupie?

więcej...

Rola negatoskopu w wykrywaniu nowotworu piersi

2015-08-11

ngp-41-mz-negatoskopy-zaluzjowe-do-mammografii-ultraviol.jpg

Negatoskop to urządzenie wchodzące w skład niezbędnego wyposażenia medycznego, ułatwiającego diagnostykę chorób. Jesteśmy specjalistami w branży medycznej i wiemy, z jakim chorobom najczęściej muszą stawić czoła Polacy. W tym artykule opiszemy negatoskopy oraz ich rolę w walce z rakiem piersi. 

więcej...

Wygodniejsze przeglądanie zdjęć RTG z negatoskopami serii LED NGP i SLIM

2015-08-06

negatoskop-led-ngp-11.jpg

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak jakość sprzętu medycznego wpływa na dokładność diagnozy. Opisujemy ten problem na przykładzie Negatoskopów - urządzeń do przeglądania zdjęć RTG. Precyzyjne oddanie każdego szczegółu zdjęcia może uratować pacjentowi życie!

więcej...

Lampy bakteriobójcze i ich znaczenie w branży medyczno-kosmetycznej

2015-07-14

lampy-bakteriobojcze-bezposredniego-dzialania.jpg

Lampy bakteriobójcze to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu medycznego. Coraz częściej osoby z branży kosmetycznej również sięgają po sprzęty tego typu. Dowiedz się więcej na temat asortymentu medycznego producenta Ultra-Viol!

więcej...

Fototerapia i jej rola w leczeniu łuszczycy

2015-07-10

luszczyca-dermalight450-01_1.jpg

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo powszechną chorobą jest łuszczyca. Jesteśmy specjalistami w branży medycznej, dlatego opowiemy o sposobach leczenia schorzeń skóry za pomocą fototerapii. Zapraszamy do lektury!

więcej...

Odrobina słońca w Twoim domu – lampy FotoVita

2015-07-03

lampy-antydepresyjne-fotovita.jpg

Nie wiesz, dlaczego w okresie jesienno-zimowym nie jesteś tak aktywny jak latem? Producent sprzętu medycznego Ultra-Viol odpowie na to oraz wiele innych pytań. Podpowie Ci również, jak zapobiegać i leczyć depresję sezonową. Zapraszamy do lektury!

więcej...

Witamy na blogu Ultra-Viol!

2015-07-01

logo_wieksze.jpg

Ultra-Viol jest producentem sprzętu medycznego. Na naszym blogu będziemy publikowali artykuły dotyczące nowinek technologicznych, a także porady dla osób kompletujących asortyment do własnego gabinetu i na sale operacyjne. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.: negatoskopy, lampy bakteriobójcze czy lampy do fototerapii. Życzymy udanej lektury!


Archiwum artykułów ›

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Oferta UltraViol
Przetestuj Fotovitę
Salmed 2018
Salmed 2014
Ultraviol na targach medica
European Funds European Union