Czy leczenie depresji w domu może być skuteczne?

« Przejdź do listy artykułów

Depresja jest zaburzeniem, które jest bezpośrednio związane z naszym nastrojem. Objawia się w postaci chronicznego przygnębienia, znacznego obniżenia nastroju, zwolnienia tempa działania, złego samopoczucia, a nawet pojawiających się stanów lękowych. Bardzo często pacjenci dotknięci tą przypadłością skarżą się na brak chęci do jakiegokolwiek działania. To stan, w którym osoby szukają samotności, stronią od innych i nie odczuwają potrzeby wyjścia z domu. Chorzy nie widzą żadnych perspektyw i nie rozpoznają dla siebie pozytywnej przyszłości. Zaczynają pojawiać się objawy somatyczne, takie jak bezsenność, bóle głowy, problemy z apetytem, a nawet wahania wagi oraz negatywne myśli, czy niepokojące urojenia.

W słowniku pojawia się również termin używany na określenie chandry jesienno-zimowej. To depresja sezonowa, która wiąże się przede wszystkim z sytuacją na zewnątrz. Pochmurna aura, charakterystyczna dla okresu od października do marca, wzbudza u nas poczucie osłabienia, wrażenie braku motywacji, a nawet lęku i niepokoju. To właśnie w tym czasie niemal większość z nas dopada niekomfortowa chandra oraz obniżenie koncentracji.
 

Pomimo objawów łudząco podobnych do tych na pograniczu groźnego zaburzenia samopoczucia, tak zwana depresja sezonowa nie stanowi jednostki chorobowej. Głównym czynnikiem, który powoduje jej powstawanie, to prawdopodobnie niedobór naturalnego światła słonecznego.

Leczenie depresji

lampy antydepresyjne - leczenie depresji sezonowej Fotovita

W procesie leczenia depresji bardzo często spotykamy się z możliwością leczenia farmakologicznego. Antydepresanty, to jedna z form usuwania groźnych objawów tego zaburzenia, ale nie jedyna. Nie każdy w ten sposób zdiagnozowany stan chorobowy determinuje dożywotnie przyjmowanie leków. Bardzo często specjalnie nakierowana rozmowa z psychiatrą może zapewnić stopniowe całkowite uzdrowienie.

Sposób radzenia sobie z depresją sezonową, to przede wszystkim zażywanie większej ilości naturalnego światła, ale także więcej ruchu oraz wspomaganie naświetlaniem poprzez specjalnie do tego przygotowane lampy medyczne.

Jako producent sprzętu medycznego, stworzyliśmy wyjątkową i nowatorską formułę. W naszej pełnej ofercie znalazły się antydepresyjne produkty FOTOVITA, które stanowią lampy medyczne spełniające wymagania Dyrektywy 93/42/EEC oraz są wpisane do Rejestru Wyrobów Medycznych. Dzięki swojemu wyjątkowemu działaniu, cieszymy się ponad 80% skutecznością w leczeniu jesiennej chandry. Światło emitowane przez nasze produkty jest zbliżone do słonecznego. Nawet 30 minutowa codzienna terapia jest w stanie znacznie poprawić humor oraz pobudzić do bardziej aktywnego działania.

UltraViol a działania prewencyjne

Nie zastrzegamy sobie praw do uniwersalnego leczenia objawów tej trudnej do pokonania choroby, jakimi są zaburzenia depresyjne. Jako firma zajmująca się produkcją i dystrybucją sprzętu medycznego, posiadamy wymagane certyfikaty, a nasze lampy medyczne są gruntownie sprawdzone i testowane, stanowiąc doskonały dodatek w procesie leczenia depresji sezonowej. Jesteśmy w stanie w ten sposób pomóc wszystkim osobom, którzy nie potrafią właściwie funkcjonować bez światła słonecznego i których samopoczucie jest zdeterminowane przez zmieniające się warunki pogodowe oraz ciśnienie.

FOTOVITA emituje promienie UV zbliżone do słonecznych i może być szkodliwa w przypadku osób cierpiących na choroby wzroku, w tym na jaskrę, ale także choroby siatkówki i choroby soczewki. FOTOVITA nie jest również wskazana w przypadku przyjmowania lekarstw powodujących nadwrażliwość na światło.


Zapraszamy do skorzystania z naszych wyjątkowych lamp medycznych FOTOVITA! Nie powodują one skutków ubocznych, są wyjątkowo łatwe w eksploatacji oraz bezpieczne w użytkowaniu także w domu.

Po więcej szczegółów zapraszamy do zakładki Produkty – FOTOVITA lampy antydepresyjne.

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę