Dezynfekcja dużych pomieszczeń. Lampy wirusobójcze, bakteriobójcze, UVC do dużych kubatur. Lampy do dużych kubatur.

« Przejdź do listy artykułów

Bezpieczna dezynfekcja powietrza za pomocą lamp UV-C

Lampy bakteriobójcze i wirusobójcze UV-C od lat goszczą w gabinetach lekarskich. Dzięki ich biobójczemu działaniu medycy mogą nas diagnozować i leczyć w bezpiecznych warunkach. Gabinet lekarski zazwyczaj jest pomieszczeniem o stosunkowo niedużych wymiarach, gdzie kubatura nie przekracza 100 m3. W takich gabinetach najczęściej wykorzystuje się przepływowe lampy bakteriobójcze i wirusobójcze serii NBVE.

Lampy wirusobójcze, bakteriobójcze, UVC do dużych kubatur (ponad 100 m3). Jak wybrać?

Aby skutecznie i bezpiecznie dezynfekować powietrze przepływowymi lampami UV-C, powietrze powinno swobodnie przepływać przez komorę dezynfekcyjną. W przypadku pomieszczeń o niedużej kubaturze, ale kształcie dość nietypowym takim jak np. litera „L”, dużo lepszym rozwiązaniem jest rozmieszczenie dwóch lamp o mniejszej mocy niż jednej dużej mocy tj. dwie lampy NBVE 60 zamiast jednej NBVE 110.

Gdy kubatura pomieszczenia sięga 200 m3 i więcej, warto rozważyć zastosowanie przepływowej lampy bakteriobójczej i wirusobójczej UV-C do dużych kubatur GermiProtect GP 4x55 produkcji Ultra-Viol. To jedyna polska przepływowa lampa UV-C tej klasy, która w kubaturze 250 m3 już po godzinie pracy zapewnia redukcję drobnoustrojów aż do 70%. Po takie rozwiązanie sięgają głównie duże firmy produkcyjne z branży spożywczej, w której jak najwyższa czystość mikrobiologiczna powietrza jest jednym z fundamentów sukcesu.

Lampa bakteriobójcza przemysłowa przepływowa GERMI PROTECT 4x55:

Wersja naścienna

Wersja sufitowa

Wersja przejezdna na statywie

Podczas dyskusji o zastosowaniu przepływowych lamp bakteriobójczych i wirusobójczych UV-C konieczne jest podkreślenie faktu, że to rozwiązanie w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Promieniowanie UV o długości fali 253,7 nm, które skutecznie dezaktywuje wszystkie mikroorganizmy, w tym wirusy i bakterie, nie wydostaje się poza kopułę lampy. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z firmą Ultra-Viol, czołowym polskim producentem lamp UV-C. Ultra-Viol świadczy usługi bezpłatnego doradztwa w zakresie doboru lamp bakteriobójczych i wirusobójczych do dezynfekcji powietrza i powierzchni. 

W ostatnich tygodniach przepływowa lampa bakteriobójcza i wirusobójcza GermiProtect GP4x55 stała się popularna także poza branżą spożywczą. GermiProtect GP4x55 znalazł zastosowanie w biurowych openspace’ach, teatrach i szkole tańca, której sala treningowa jest dobrym przykładem na zastosowanie urządzenia do dużych kubatur. Dzięki takiemu zastosowaniu przepływowych lamp UV-C można być spokojnym o jakość powietrza w swoim obiekcie. Pomieszczenia o takim przeznaczeniu jak sportowe zajęcia grupowe powinny być wyposażone w urządzenia o dużej mocy i wydajności, takie jak GermiProtect GP 4x55. Pracujące w trybie ciągłym lampy UV-C do dezynfekcji powietrza skutecznie chronią ludzi przed zakażeniami wtórnymi z powietrza. Warto podkreślić, że powietrze to wyjątkowo dobry nośnik drobnoustrojów, co w chwili obecnej udowadnia nam pandemia COVID-19.

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę