Dobry negatoskop wpływa na przegląd kondycji Twojego zdrowia

« Przejdź do listy artykułów

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla nas najważniejsze w przypadku wizyty u specjalisty. W momencie mechanicznych urazów kostek, złamanych kości i skręceń, najistotniejsze wydaje się to, czy diagnoza będzie prawidłowo postawiona. Nieomylne rozpoznanie, tym samym, będzie nierozerwalnie powiązane z wyraźnymi i szczegółowymi zdjęciami RTG wyświetlonymi na wysoko jakościowym sprzęcie. Zdjęcia rentgenowskie są niezwykle istotne. Przy podejrzeniu bardziej skomplikowanych urazów należy niezwłocznie takowe wykonać, by wykluczyć możliwość ciężkiego złamania.

Sport to zdrowie?

kontuzje - rola negatoskopów w diagnostyce

Sportowcy, to po osobach cierpiących na przewlekłe choroby, najczęstsi „goście” izb przyjęć i szpitali. Mnogość urazów kostek, nadgarstków, skręcenia i zwichnięcia barków, to jedynie niektóre z przypadłości, z którymi muszą się na co dzień zmagać. Ten element kariery dla sportowców może być bardzo groźny, a z pewnością najmniej przyjemny. Aby zdecydowanie ograniczyć ich niekomfortową sytuację, bardzo ważne jest to, by prawidłowo zadbać o możliwość dokładnego sprawdzenia rodzaju urazu. Warto zapewnić sobie zdjęcia wykonane wysokojakościowym sprzętem, który umożliwi lekarzowi prawidłową diagnozę.

Najlepiej, gdyby dany sprzęt do ich przeglądania emitował światło dzienne, był wygodny w użyciu, a co za tym idzie miał regulowany statyw lub posiadał możliwość zawieszenia na ścianie. Negatoskopy do zdjęć powinny tym samym wydzielać promienie, tak zwane Day Light, o temperaturze barwowej 6500°K. To niezwykle ważne, ponieważ Day Light  emituje łagodne światło, które nie męczy oczu użytkownika. 

negatoskopy a diagnostyka sportowców

Mając tak przygotowane zaplecze do pracy, pozostaje skupić się na diagnozie. Ułatwieniem w poprawnym oszacowaniu z jakiego typu urazem mamy do czynienia, będzie właściwa iluminacja ekranu. Najlepiej jeśli będzie ona płynna, a więc od 100 do 50%, dzięki czemu osoba, która korzysta z urządzenia nie odniesie wrażenia drżenia światła. Efekt skaczącego ekranu może powodować stres i wrażenie nieregularności obrazu. Taki efekt, tym samym, może doprowadzić do złej oceny stanu zdrowia pacjenta, a co za tym idzie - podjęcia nieodpowiedniej decyzji w kwestii leczenia.


W naszej ofercie znajdą Państwo wysokojakościowe negatoskopy. Proponujemy modele na statywie jezdnym, z żaluzją oraz przeznaczone do diagnostyki mammograficznej. Wymienione rodzaje sprzętów to jedynei namiastka tego, co znajdą Państwo w naszym asrotymencie.

Właściwa diagnoza na co dzień

Odpowiedni odczyt zdjęć RTG nie dotyczy jednak jedynie zawodowych sportowców. Każdy, kto w jakimś stopniu jest narażony na trochę większy wysiłek fizyczny, może być dotknięty mechanicznym urazem ciała. To niestety nieodzowny efekt dzisiejszego bardzo szybkiego stylu życia. Walka ze skręceniami, zwichnięciami czy złamaniami, to nie tylko odpowiednie leczenie. Warto przygotować swoje ciało na zbliżającą się zimę. Kiedy towarzyszy nam chłód, śnieg i oblodzone nawierzchnię, warto poćwiczyć, usprawnić swoje mięśnie i gibkość ciała. Odpowiedni balans pozwoli na zapanowanie nad ewentualnym zachwianiem równowagi. 

negatoskopy żaluzjowe - producent Ultra-Viol

Kliknij i przejdź do sklepu Ultra-Viol

Są jednak takie sytuacje, w których sprawność fizyczna nie uchroni nas od urazów. W momencie konieczności wizyty u lekarza, to właśnie sprzęt, będący zaopatrzeniem przychodni, sal operacyjnych i gabinetów lekarskich, zagra kluczową rolę w ocenie zdrowia pacjenta. Nawet jeśli ciało nie jest aż tak bardzo narażone na co dzień, diagnoza powinna być doskonała i sprawdzona. Każdy z nas z równą siłą zasługuje na odpowiednią troskę i leczenie jakościowo najlepszym sprzętem medycznym.

 

Zachęcamy do korzystania z negatoskopów serii NGP, dostępnych w sklepie Ultra-Viol. Z naszym asortymentem zdecydowanie ograniczysz nietrafność diagnozy i ryzyko powikłań nią spowodowanych. Dzięki łatwej obsłudze i błyskawicznej wymianie świetlówek, sprzęt pozostanie funkcjonalny i ciągle w wysokiej sprawności.

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę