Domowy sposób na jesienną chandrę

« Przejdź do listy artykułów

Domowy sposób na jesienną chandrę - fototerapia

Fototerapia lampą antydepresyjną w domu

Sprawdzonym sposobem na dolegliwości spowodowane brakiem światła słonecznego w okresie jesienno-zimowym jest fototerapia lampami antydepresyjnymi. Z tej metody korzysta się w wielu miejscach na świecie. Zbawienny wręcz wpływ fototerapii światłem białym doceniają szczególnie mieszkańcy krajów skandynawskich. Ta metoda jest bezpieczna, tania i można ją stosować w domu.

Kto może stosować lampy antydepresyjne?

Fototerapię lampami antydepresyjnymi można stosować niezależnie od wieku czy płci. Do przeciwwskazań należą choroby oczu, nadwrażliwość na światło oraz przyjmowanie leków, które tę nadwrażliwość wywołują. Wybór tej metody warto omówić z lekarzem.

Czym kierować się przy wyborze lampy antydepresyjnej?

Natężenie światła

Przede wszystim lampa antydepresyjna musi pomóc w złagodzeniu problemów wywołanych brakiem światła słonecznego. Żeby to się udało, lampa musi generować odpowiednie natężenie światła. To bardzo ważne aby sprawdzić z jakiej odległości uzyskuje się natężenie podane przez producenta. Najwygodniejszą formą zażywania światłoterapii jest relaks z książką kiedy lampa stoi naprzeciwko. Dlatego natężenie światła najlepiej oceniać z odległości 50 cm lub 75 cm.

Dlaczego lampa antydepresyjna powinna być wyrobem medycznym


Wyroby medyczne podlegają ścisłej kontroli, co oznacza że proces projektowania, produkcji, montażu oraz dystrybucji jest nadzorowany i regularnie audytowany przez niezależne jednostki certyfikujące. Spełnienie wymogów stawianych przed producentami wyrobów medycznych potwierdza jakość i bezpieczeństwo urządzenia.

Gwarancja


Fototerapia lampą antydepresyjną jest skuteczna kiedy stosuje się ją regularnie. W Polsce okres stosowania lamp antydepresyjnych jest dość długi (co roku od września, nawet do kwietnia). Wybierając taki sprzęt, chcemy aby służył nam jak najdłużej. Warto zatem pamiętać, że produkty wysokiej jakości, na których można polegać, mają dłuższą gwarancję. Na przykład 5 lat gwarancji oznacza, że producent daje użytkownikowi pewność, iż wybrał niezawodną lampę antydepresyjną. 

FOTOVITA czyli światło życia

Lampa antydepresyjna Fotovita łączy wszystkie te cechy. Ponadto jest to pierwsza i jedyna lampa antydepresyjna polskiej produkcji. Zaprojektowana przez inzynierów z firmy ULTRAVIOL i wprowadzona na rynek po specjalistycznych badaniach przeprowadzonych przez naukowców z Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Od ponad 20 lat lampy antydepresyjne Fotovita pomagają tysiącom użytkowników zwalczyć skutki jesiennej chandry, regulują rytm dobowy i są wsparciem w pozbawionym słońca okresie jesienno-zimowym. 

Fotovita FV-10 S (mała) - wyrób medyczny, natężenie 3200 lux z 50 cm, gwarancja 5 lat

Fotovita FV-10 M (średnia) - wyrób medyczny, natężenie 5000 lux z 50 cm, gwarancja 5 lat

Fotovita FV-10 L (duża) - wyrób medyczny, natężenie 10000 lux z 50 cm, gwarancja 5 lat

Lampę antydepresyjną Fotovita zakupisz w sklepie internetowym ULTRAVIOL 

Możesz ją także przetestować, dowiedz się jak:

napisz na: biuro@ultraviol.pl lub zadzwoń: (0 42) 715 02 17 oraz 601 947 667

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę