Jak działa filtr w lampie UV-C?

« Przejdź do listy artykułów

Sterylizator UVC - sposób na czyste powietrze

Czytelnicy naszego bloga z pewnością pamiętają jak działa przepływowa dezynfekcja powietrza za pomocą lamp UVC ASEPTOR. W skrócie przedstawiamy ten proces na poniższej grafice. Powietrze z wirusami i bakteriami zaciągane jest do wnętrza lampy za pomocą wydajnego wentylatora. Promienniki UV-C bezpowrotnie eliminują mikroorganizmy z powietrza przepływającego przez komorę dezynfekcyjną. Oczyszczone powietrze wraca do pomieszczenia. Tematem tego wpisu są jednak filtry zastosowane w lampach UV produkcji Ultraviol. 

Filtry w sterylizatorach UVC

- co warto wiedzieć

Podstawowym zadaniem filtra jest zatrzymywanie kurzu oraz ochrona wnętrza lampy przepływowej. Pomieszczenia, w których przepływowe lampy UV-C dezynfekują powietrze, mogą być zakurzone. Na przykład biura, klasy szkolne, magazyny, szatnie. Dezynfekcja przepływowa polega na wymuszonym ruchu powietrza. Zatem powietrze do środka lampy wpadałoby z kurzem, gdyby nie filtr, który staje mu na drodze.

- jakie są najskuteczniejsze

Zadanie sterylizatora UV-C jakim jest ASEPTOR, to eliminacja wszystkich wirusów, bakterii, pleśni i grzybów w jak najkrótszym czasie. Najskuteczniejszym filtrem jest taki, który mu to umożliwia. Filtry w lampach UV-C produkcji Ultraviol mają jedno zadanie, zatrzymać kurz i chronić wnętrze urządzenia przed nim (w szczególności promienniki UV-C). Za elimację szkodliwych mikroorganizmów odpowiada światło UV-C, którego skuteczność potwierdzają międzynarodowe badania naukowe.

- o czym warto pamiętać

Zdecydowanie warto pamiętać o regularnym sprawdzaniu stanu czystości filtra. Kurz osadzający się na filtrze powoduje zwiększenie oporów przepływu powietrza przez urządzenie i może doprowadzić do jego zablokowania, co w konsekwencji grozi spaleniem silnika wentylatora. Jak często sprawdzać filtr? W zależności od typu pomieszczenia oraz pracy jaka się w nim odbywa, ten czas może się różnić. Na przykład w często sprzątanym gabinecie lekarskim czy kosmetycznym, tego kurzu będzie zdecydowanie mniej niż w pomieszczeniu biurowym. Zatem jeśli po sprawdzeniu okaże się, że filtr jest zakurzony, należy go oczyścić lub wymienić na nowy. Częste wymiany filtrów mają także pozytywny wpływ na wydajność dezynfekcji.

Wymiana filtrów jest prosta, tania i niesie same korzyści

Pamiętaj, filtr kosztuje 1,00 PLN netto i jest dostępny u nas od ręki!

Zamówienie złożysz telefonicznie lub mailowo:

Tel.:  601 947 667; 605 362 042 lub 0 42 717 77 45
E-mail:  

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę