Lampy Dermalight leczenie łuszczycy i bielactwa

« Przejdź do listy artykułów

Łuszczyca to choroba uwarunkowana genetycznie o podłożu zapalno-imunnologicznym. Osoby, które na nią cierpią, korzystają z różnych form leczenia, ponieważ u każdego przebiega inaczej. Objawy można wyeliminować lekami miejscowymi, doustnymi, fototerapią lub metoda łączoną.
 

Dzięki fototerapii leczenie przebiega o wiele szybciej, a podczas zabiegów pacjenci nie odczuwają żadnego dyskomfortu. Tę metodę neutralizowania łuszczycy można rozróżnić na kilka typów, w zależności od rodzaju zastosowanego promieniowania. Najczęściej na pierwszym etapie leczenia stosuje się terapię wąskopasmowym promieniowaniem UVB. Jest to obecnie najpopularniejsza forma leczenia, ponieważ dzięki niej szybko można zauważyć zadowalające efekty.

Leczenie promieniowaniem UVB

Do schorzeń, które skutecznie można zwalczać za pomocą fototerapii należy również bielactwo. Producenci sprzętów medycznych coraz częściej przedstawiają w swojej ofercie urządzenia, które pozwalają na efektywną walkę z chorobami skóry. Dzięki promieniowaniu ultrafiloetowemu UVA i UVB następuje zahamowanie rozwoju komórek skóry. 

lampy dermalight - leczenie łuszczycy i bielactwa

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że promieniowanie UVB emitowane jest przez Słońce. Jednak zdecydowana większość promieni zatrzymywana jest w warstwie ozonowej. Lampy Dermalight zostały stworzone z myślą o osobach cierpiących na łuszczycę i bielactwo. Urządzenia z tej serii pozwalają stawić czoła schorzeniom nawet w warunkach domowych. Ponadto są to sprzęty medyczne, których najwyższą jakość potwierdzają liczne certyfikaty. W asortymencie producenta Ultra-Viol można znaleźć również kabiny, które doskonale spełniają swoją rolę w gabinetach dermatologicznych oraz w szpitalach.
 

Podczas stosowania fototerapii należy pozostawać pod ciągłą kontrolą lekarza. Aby uzyskać jak najlepszy i najszybszy efekt napromieniowywanie skóry powinno być powtarzane w regularnych sesjach, których częstotliwość i długość dobierana jest do wieku i stanu zdrowia pacjenta.

Kiedy UVB nie wystarcza

Jeżeli fototerapia UVB nie przynosi zadowalających wyników, lekarze sięgają również po leki. W terapii łączonej powszechnie są stosowane retinoidy. W procesie leczenia warto zastanowić się też nad skorzystaniem z metody Ingrama oraz metody Goeckermana. Pierwsza łączy w sobie terapię UVB, kąpiel w smole węglowej i zastosowanie na skórę pasty z ditranolem i kwasem salicylowym. Druga opiera się na użyciu maści ze smoły węglowej i światła UVB.
 

Najskuteczniejszą formą terapii jest jednak PUVA, czyli wykorzystanie promieni UVA wraz z lekiem psoralem (doustnie lub miejscowo). Czasami do terapii włącza się inne leki, żeby zwiększyć jej skuteczność (najczęściej wcześniej wspomniane retinoidy). Światło UVA, w porównaniu z UVB, ma dłuższe promienie i wnika głębiej w skórę, a zastosowany lek sprawia, że skóra staje się bardziej wrażliwa na światło. Terapię tę stosuje się przy rozległych zmianach skórnych, które uniemożliwiają pacjentowi normalne funkcjonowanie. Z badań wynika również, że bardziej pomaga ona osobom, u których łuszczyca występuje już wiele lat, niż tym którzy cierpią na nią od krótkiego czasu. Zaletą tej formy leczenia jest to, że wymaga mniejszej liczby sesji, ale w porównaniu z dwiema poprzednimi metodami, ma więcej skutków ubocznych. Przy jej zastosowaniu należy też unikać słońca, aby zapobiec poparzeniom skóry oraz chronić oczy przed promieniowaniem słonecznym. Długie leczenie promieniami UVA nie jest wskazane, ponieważ zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry.

W przypadku łuszczycy pacjenci często potrzebują również wsparcia psychologicznego. Jeśli choroba pogarsza nasze samopoczucie, nie powinniśmy tego lekceważyć i bezzwłocznie skorzystać z porad specjalisty. Pacjenci borykający się z rozległą łuszczycą skarżą się na obniżenie pewności siebie i lęk przed odrzuceniem społecznym. Terapia psychologiczna ma na celu poprawę zdrowia psychicznego chorego. Należy pamiętać, że właściwe nastawienie psychiczne jest niezwykle istotne w procesie walki z tą chorobą.
 

Producent sprzętu medycznego Ultra-Viol zaprasza do zapoznania się z szeroką ofertą certyfikowanych lamp Dermalight pozwalającym skutecznie leczyć objawy łuszczycy i bielactwa. Zachęcamy do kontaktu!

lampy Dermalight - producent sprzętu medycznego Ultra-Viol

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę