Jak się chronić przed bakteriami i wirusami?

« Przejdź do listy artykułów

Lampy bakteriobójcze od wielu lat stosuje się w szpitalach, przychodniach, gabinetach i szeroko pojętej ochronie zdrowia. Przemawia za tym ich wysoka skuteczność w trwałej eliminacji z powietrza bakterii, pleśni, grzybów i innych szkodliwych mikroorganizmów. Nie dziwi zatem ich coraz większa popularność wśród producentów żywności, kosmetyków, leków czy suplementów. Te branże podlegają wyjątkowo rygorystycznym przepisom dotyczącym czystości mikrobiologicznej oraz jakości produktu finalnego. Aby sprostać tym wymaganiom, stosuje się m. in. lampy bakteriobójcze do dezynfekcji powietrza. Ich działanie pozwala zapobiegać pojawianiu się zakażeń wtórnych, zwłaszcza w końcowej fazie produkcji, to jest przed zapakowaniem wyrobu.

Przepływowa lampa bakteriobójcza NBVE w gabinecie lekarskim pracuje w trakcie badania pacjenta

Rosnąca świadomość i modny obecnie zdrowy tryb życia sprawiają, że lampy bakteriobójcze można coraz częściej spotkać w innych miejscach. Dezynfekcja powietrza lampami bakteriobójczymi występuje dzisiaj w wielu hotelach, a także kuchniach, barach i restauracjach. Właściciele lokali usługowych, takich jak salony kosmetyczne, zakłady fryzjerskie, barber shopy czy salony tatuażu, również chętnie sięgają po bezpieczną metodę dezynfekcji powietrza. Korzystając z przepływowych lamp bakteriobójczych, chronią siebie i swoich pracowników przed bakteriami i wirusami. Ponadto dbałość o czyste powietrze wyraża ich troskę o klientów oraz dzieci, które często im towarzyszą.

ASEPTOR bezpiecznie i cicho dezynfekuje powietrze w przedszkolu

Poza firmami usługowymi i produkcyjnymi lampy bakteriobójcze wykorzystuje się także do zapewniania lepszych warunków dzieciom w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Ochrona podopiecznych jest celem statutowym każdej placówki oświatowej oraz nadrzędnym zadaniem ich kierownictwa. Obecnie obserwuje się znaczny wzrost zainteresowania stosowaniem przepływowych lamp bakteriobójczych do dezynfekcji powietrza w obecności dzieci. Placówki oświatowe najczęściej nie mają środków na wyposażenie każdej sali w lampy bakteriobójcze. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest przejezdna lampa bakteriobójcza NBVE 110 PL, która efektywnie dezynfekuje powietrze we wszystkich pomieszczeniach, jedno po drugim.

Po więcej informacji o praktycznym zastosowaniu lamp bakteriobójczych w życiu codziennym zapraszamy do firmy Ultraviol - kontakt telefoniczny 42 717 11 76 lub mailowy biuro@ultraviol.pl.

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę