Jak zapobiegać zakażeniem bakteryjnym w większych halach produkcyjnych?

« Przejdź do listy artykułów

Zakażenia bakteryjne są jednymi z najbardziej niebezpiecznych i zarazem najpopularniejszych czynników powodujących choroby. Dotykają one niemal wszystkich środowisk w większych zakładach pracy i mogą rozwinąć się zarówno w żywym organizmie, jak i w tworzywie sztucznym oraz powietrzu. Szczególnie w dużych halach produkcyjnych i pomieszczeniach przeznaczonych na sale operacyjne, bardzo ważne jest utrzymanie czystości mikrobiologicznej na najwyższym poziomie. Warunkiem koniecznym staje się wówczas zadbanie o odpowiednie wyposażenie, na przykład preparaty i lampy bakteriobójcze zwalczające grożne bakterie. Jako renomowany producent sprzętu medycznego radzimy, co zrobić, aby zapobiegać sytuacjom zagrażającym zdrowiu i życiu człowieka. 

Rola przemysłowych lamp bakteriobójczych na halach produkcyjnych

Najczęstszymi mikroorganizmami, które mają okazję rozwinąć na halach produkcyjnych, są pleśnie i grzyby. Tymi jednokomórkowcami zanieczyszczone jest głównie powietrze, które przenosi bakterie kolejno na pracowników produkcji, a następnie do pożywienia, maszyn i wytwarzanych przez nie opakowań. Jako skutek niebezpiecznego rozkładu wspomnianych mikroorganizmów, produkowane artykuły ulegają naruszeniu, a w efekcie zdecydowanie szybciej się psują. Dowiedziono także, że najbardziej podatnymi na rozwój mikroorganizmów kwartałem w roku, jest drugi i trzeci. Ich wzmożony rozwój w okresie letnim stanowi niewątpliwie największy problem, jednak bez względu na porę roku, należy zapewnić odpowiednie środki pozwalające na to, by wszystkim halom produkcyjnym towarzyszyło czyste powietrze i brak zagrożenia zainfekowania artykułów.

przemysłowe lampy bakteriobójcze na halach produkcyjnych

Czystość z przemysłowymi lampami bakteriobójczymi

lampy bakteriobójcze - producent sprzętu medycznego UltraViol

Przemysłowe lampy bakteriobójcze Ultra-Viol są idealne do wykorzystania w większych halach przemysłowych. Składają się z promiennika UV, który posiada zabezpieczenia w postaci osłony kwarcowej oraz komory naświetlania. Te elementy, a w szczególności zabójcze dla mniejszych drobnoustrojów fale UV, idealnie ze sobą współpracują, dokumentnie niszcząc niechciane bakterie. Proces odbywa się na zasadzie wprowadzenia trwałych zniszczeń w ich kodzie DNA i skutecznej blokadzie jego ewentualnej późniejszej odbudowy. Ten "przebiegły" proces likwidacji bakterii jest bardzo skuteczny i zapewnia trwałe oczyszczenie powietrza w halach produkcyjnych. Przemysłowe lampy bakteriobójcze zapewniają bezpieczeństwo pracy oraz niezagrożone zepsuciem wytwarzanie produktów.

Lampy bakteriobójcze serii NBV IP65

Sklep Ultra-Viol prezentuje bardzo wysokojakościowe produkty z zakresu sprzętu medycznego. Jednymi z nich są opisywane wyżej przemysłowe lampy bakteriobójcze, o bardzo dobrych właściwościach. Użytkowanie lampy nie jest skomplikowanie, a grono zadowolonych użytkowników potwierdza skuteczność.

 

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę