Czwarta fala pandemii SARS-CoV-2

« Przejdź do listy artykułów

Wirus nie odpuszcza, obostrzenia wracają

Do tej pory w Polsce epidemia w liczbach prezentuje się tak:

  • ponad 3 miliony potwierdzonych zakażeń,
  • ponad 77 tysięcy zgonów,
  • 4 fale pandemii
  • niecałe 20 miliony w pełni zaszczepionych obywateli (stan na 04.11.2021 r.)

Śledząc doniesienia z mediów masowego przekazu, można zauważyć, iż podkreśla się dużą regionalizację wykrywania kolejnych przypadków, ilości szczepień oraz wprowadzania obostrzeń. Poza danymi dotyczącymi zgonów najbardziej martwią nowe zakażenia. Przyrastająca ilość nowych przypadków świadczy o tym, że koronawirus nadal się rozprzestrzenia i jeśli nie będziemy stosować aktywnej dezynfekcji powietrza, będzie rozprzestrzeniać się nadal.

Wyzwania dla sektora ochrony zdrowia

Jeśli będzie przybywać chorych, w niektórych województwach może zacząć brakować łóżek i respiratorów. W największym niebezpieczeństwie są osoby niezaszczepione, gdyż zakażenie koronawirusem przechodzą najciężej. Lekarze informują, że 90% nowych pacjentów covidowych, to właśnie osoby niezaszczepione. Niestety przekonaliśmy się już, że szczepionka nie daje gwarancji uniknięcia zarażenia się wirusem. Dzięki niej można zminimalizować szkody, które ten wirus powoduje.

Jeśli nie szczepionka, to co?

Trzeba pamiętać, że stosując się do obostrzeń, korzystając z maseczek i sprzętu do dezynfekcji powietrza, możemy ograniczyć skalę epidemii. To przekłada się na lepszą kondycję szpitali oraz ludzi, którzy w nich pracują narażając swoje zdrowie i życie. Stosujmy zatem przepływowe lampy bakteriobójcze i wirusobójcze do bezpiecznej dezynfekcji powietrza w obecności ludzi. Rok 2020 pokazał, że jest to skuteczne rozwiązanie. Lampy UV-C stosowane są w wielu branżach, od medycyny, przez przemysł, po biura, przedszkola i salony urody. Te lampy działają na wirusa. UV-C likwiduje nie tylko wirusy, ale również bakterie, pleśnie i grzyby. 

Dezynfekcja czyli skuteczna ochrona przed wirusem

Kolejna sala dydaktyczna zabezpieczona przepływową lampą UV-C ASEPTOR Basic ASB 236 MC

Przepływowa lampa bakteriobójcza dezynfekuje powietrze w obecności ludzi. Za dezynfekcję powietrza odpowiadają źródła światła UV-C ukryte wewnątrz. Wbudowany wentylator zapewnia przepływ powietrza przez komorę dezynfekcyjną urządzenia. Dzięki temu możemy w bezpieczny dla człowieka (w tym dzieci) sposób oczyszczać powietrze z bakterii, wirusów (w tym SARS CoV-2) a także pleśni, które niekorzystnie wpływają na układ oddechowy. 

Przepływowe lampy wirusobójcze ASEPTOR Basic dezynfekują powietrze w punkcie szczepień

Dzięki wirusobójczym właściwościom promieniowania UV-C przepływowe lampy ASEPTOR Basic świetnie sprawdzają się jako wyposażenie punktu szczepień. Sterylizatory UV-C ASEPTOR charakteryzują się cichą pracą, co przekłada się na komfort dla osób obecnych w pomieszczeniu.

Wirusobójcze i bakteriobójcze lampy UV-C ASEPTOR produkowane przez polską firmę ULTRAVIOL możesz zamówić online w sklepie internetowym producenta. Dostawa w 2 dni!

sklep internetowy: www.ultraviolsklep.pl

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę