Kiedy zaczyna brakować słońca

« Przejdź do listy artykułów

Z tygodnia na tydzień obserwujemy, że dzień staje się coraz krótszy. Mamy coraz mniejświatła słonecznego i coraz bardziej odwczuwamy tego skutki.

Brak słońca negatywnie oddziałuje na człowieka, co objawia się w następujący sposób:

  • rytm dobowy zostaje rozregulowany,
  • odczuwa się nadmierną senność,
  • pojawia się skłonność do podjadania,
  • towarzyszy nam ogólne przygnębienie, smutek.

Takie objawy określa się jako depresję sezonową. Jest to potoczna nazwa dla choroby afektywnej sezonowej, z angielskiego SAD - seasonal affective disorder. Ta dolegliwość znacznie częściej występuje u kobiet i osób starszych. Zdarza się także u dzieci. Uważa się, że wymienione wyżej objawy mają swoją bezpośrednią przyczynę w zaburzeniach neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego. Powodem tych zaburzeń jest niedostatek światła słonecznego.

Z pomocą osobom cierpiącym na depresję sezonową przychodzi nauka. Udowodniono, że światłoterapia lampami antydepresyjnym jest skuteczna w redukowaniu negatywnego wpływu braku światła słonecznego na ludzkie życie. Warto podkreślić, że indywidualne reakcje ludzi na światłoterapię mogą być różne. Zdecydowanie nie zaleca się tej metody osobom, które cechują się nadwrażliwością na światło bądź stosują leki, które taką nadwrażliwość powodują. W przypadku wątpliwości co do decyzji o wyborze tej metody, warto skonsultować się z lekarzem.

W przypadku rynku polskiego, pierwszą i jedyną polską lampą antydepresyjną jest wyrób medyczny Fotovita produkcji Ultra-Viol. Jako producent sprzętu medycznego i firma z ponad 25-letnim doświadczeniem, wiemy że walka z depresją sezonową jest prawdziwym wyzwaniem dla człowieka. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że osoby będące w potrzebie nie chcą brać na siebie dodatkowego stresu związanego z zakupem lampy antydepresyjnej od razu. Dlatego od lat funkcjonuje nasz program testowania lamp w domu. Jeśli zatem brak światła słonecznego staje się realnym problemem, ma wpływ na nasze funkcjonowanie codziennie, warto wypróbować lampy antydepresyjne Fotovita.

Lampa antydepresyjna Fotovita w Ośrodku Psychiatrii Dzieci i Młodzieży IPCZD.

Fotovita to przebadany i certyfikowany wyrób medyczny. Który model wybrać?

W ofercie znajdują się 3 modele lampy antydepresyjnej Fotovita, które różnią się natężeniem emitowanego światła. Fotovita mała (FOTOVITA FV-10S) zapewnia natężenie światła 3200 lux w odległości 50 cm i 1800 lux w odległości 75 cm. To dobry wybór dla osoby, która odczuwa skutki braku światła, ale jest w stanie funkcjonować. Fotovita średnia (FOTOVITA FV-10M) zapewnia natężenie świtała 5000 lux w odległości 50 cm i 2500 lux w odległości 75 cm. Ten model proponuje się jako model do testowania. Jeśli Fotovita o tym natężeniu okaże się być zbyt mocna, można zmienić ją na model o mniejszym natężeniu. W sytuacji gdy efekt terapii jest niedostateczny lub go nie ma, warto wypróbować Fotovitę dużą (FOTOVITA FV-10L). Ten model zapewnia natężenie światła 10 000 lux w odległości 50 cm i 5000 lux w odległości 75 cm. Testowanie Fotovity małej i dużej również jest możliwe.Fotovita: mała, średnia i duża - 5 lat gwarancji!

Niedostatek światła słonecznego będzie nam towarzyszyć jeszcze przez długie tygodnie. Ograniczenie jego negatywnych skutów, pozbycie się uczucia przygnębienia i zwalczenie jesiennej chandry jest możliwe z lampami antydepredyjnymi Fotovita. To certyfikowane, bezpieczne i skuteczne wyroby medyczne z 5-letnią gwarancją. Warto wypróbować Fotovitę w domu. 

 W celu zgłoszenia chęci wypożyczenia lampy na test lub skonsultowania wyboru zapraszamy do kontaktu:

  • e-mail:  biuro@ultraviol.pl
  • tel. (0 42) 717 11 76; 7177745, 7171959, 715 00 92, 7152095
  • tel. kom.  601 947 667; 605 362 042

Wszystkie modele lampy antydepresyjnej Fotovita są dostępne od ręki w sklepie internetowym producenta: ultraviolsklep.pl

 

  

 

 

 

Kliknij ikonę wózka aby dostać się do sklepu internetowego

 

 

źródła zdjęć: Martin Dimitrov / Getty Images; East News / Adam Burakowski/REPORTER

Do sklepu internetowego ultraviolsklep.pl

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę