Wzrost liczby zakażeń

« Przejdź do listy artykułów

Pandemii ciąg dalszy...

Znaczny wzrost liczby zakażeń odnotowano we Włoszech, w Czechach, Niemczech i Francji. Te kraje przebiły lub są blisko przebicia progu 100 tysięcy nowych przypadków. Niestety najpopularniejsze kierunki wyjazdów wakacyjnych również charakteryzują się rosnącą liczbą nowych zachorowań. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wiele osób w okresie letnim bagatelizuje objawy choroby, nowa fala pandemii COVID-19 może się rozwinąć bardzo szybko. Wspomina o tym prof. Andrzej Fal, kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych w szpitalu MSWiA w Warszawie. Podkreśla wagę kontekstu, w którym mówimy o zakażeniach.

Mamy tyle zakażeń, ile testujemy. Są to wartości zależne. Ponieważ testujemy bardzo ograniczoną liczbę osób, to wyniki pokazujące liczbę nowych zakażeń nie są wysokie. Natomiast jeśli spojrzymy na naszych sąsiadów, na Europę, na wyniki z ostatnich dni, to tam przypadków bardzo szybko przybywa. - powiedział profesor w wywiadzie dla portalu medonet.pl.


Subwariant omikron BA.5

Szczególnie niepokojąca sytuacja jest w Niemczech. Nasi zachodni sąsiedzi mają poważny kłopot z rosnącą liczbą zachorowań w domach opieki i szpitalach. Hiszpańska minister zdrowia zaleca powrót do noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach i apeluje o "zdrowy rozsądek". Czy mamy się czego obawiać? Według włoskiego wirusologa Fabrizio Pregliasco należy się spodziewać pogorszenia sytuacji epidemicznej w kraju i Europie, gdyż obecnie rozprzestrzeniający się subwariant Omikronu BA.5 jest bardziej zaraźliwy. Jednocześnie uspokaja, gdyż można go określić jako mniej groźny dla ludzkiego życia niż poprzednie warianty.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski uspokaja opinię publiczną mówiąc, że resort jest świadomy wzrostu zakażeń. Na chwilę obecną nie planuje się wprowadzania nowych restrykcji covidowych. Przyjęto roboczy próg 5 tys. hospitalizacji w skali całego kraju jako wyznacznik do podjęcia rozmów o wdrożeniu dodatkowych działań w zakresie obostrzeń. Dla porównania na początku lipca mieliśmy do czynienia z 450 pacjentami. Szef resortu zdrowia wydał także rekomendację dotyczącą noszenia maseczek przez grupy ryzyka (osoby ze słabą odpornością oraz powyżej 70. roku życia).

Rekomendacje

Przede wszystkim nie wpadajmy w panikę. Mamy już doświadczenie jak się chronić przed wirusem. Warto przypomnieć podstawowe zasady, które pomagają zwiększyć nasze bezpieczeństwo:

  • dystans,
  • dezynfekcja,
  • maseczka.

Na chwilę obecną (lipiec) nie ma konieczności zasłaniania ust i nosa. Niezależnie od ilości zakażeń koronawirusem, za kilka tygodni, tj. jesienią mimo wszystko warto korzystać z maseczek ochronnych, ponieważ nasila się wtedy transmisja wirusa grypy. Dystans zawsze pomoże uchronić się przed zakażeniem, jednak często nie widać żeby drugi człowiek był chory. Brak objawów nie oznacza, że dana osoba nie może nas zarazić. Dlatego tak ważna jest dezynfekcja. Dezynfekować należy powierzchnie, klamki, uchwyty, narzędzia i najlepiej do tego celu sprawdzają się płynne środki na bazie alkoholu. Do dezynfekcji powietrza najlepiej wykorzystywać przepływowe lampy wirusobójcze UV-C. Dzięki lampie UV można mieć pewność, że pozbędziemy się wszystkich wirusów i bakterii z powietrza. Ponadto biobójcze promieniowanie UV-C (bezpiecznie zamknięte w kopule urządzenia) dezaktywuje także pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne szkodliwe mikroorganizmy).

Przypomnienie - jak działa przepływowa lampa wirusobójcza?

Dezynfekcja odbywa się wewnątrz urządzenia, co gwarantuje bezpieczeństwo ludziom i zwierzętom

Urządzenie pracuje cicho, więc nie zakłóca Twojego spokoju. Dezynfekcja odbywa się bezobsługowo, wystarczy włączyć lampę UV i cieszyć się oczyszczonym, zdezynfekowanym powietrzem. Lampy bakteriobójcze są wykorzystywane przez lekarzy i pielęgniarki podczas codziennej pracy z pacjentami, więc masz pewność że wybierasz sprawdzoną metodę dezynfekcji powietrza. Gwarancję jakości i bezpieczeństwa daje producent, polska firma ULTRAVIOL z certyfikatem dla Systemu Zarządzania Jakością zgodnym z ISO 13485.

Takie urządzenie może być Twoje. Nie czekaj na jesień, podejmij decyzję już dziś. Bezpieczną lampę wirusobójczą do dezynfekcji powietrza ASEPTOR kupisz tutaj:

www.ultraviolsklep.pl/lampy-bakteriobojcze/lampy-przeplywowe-aseptor/
źródło: 

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,mamy-poczatek-szostej-fali-covid-19--tak-zle-nie-bylo-od-kwietnia,artykul,65329533.html dostęp: 07.07.2022 r.

https://www.medonet.pl/koronawirus,zakazenia-w-polsce-rosna--ekspert--to-moze-byc-szosta-fala-epidemii,artykul,52872282.html dostęp: 07.07.2022 r.

https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-niemczech-gwaltowny-wzrost-zakazen-omikronem-subwariant-ba5-5774476 dostęp: 07.07.2022 r.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1279934%2Cw-hiszpanii-rozprzestrzenia-sie-subwariant-omikronu-mz-znow-zaleca dostęp: 07.07.2022 r.

https://pulsmedycyny.pl/wirusolog-subwariant-omikronu-ba-5-bardziej-zarazliwy-niz-odra-1154843 dostęp: 07.07.2022 r.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kiedy-decyzje-o-restrykcjach-w-Polsce-Niedzielski-wskazuje-granice-8372179.html dostęp 08.07.2022 r.

https://www.sandiegouniontribune.com/news/health/story/2022-02-01/practical-ways-to-help-your-friend-or-family-member-whos-home-sick-with-covid dostęp 08.07.2022 r.

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę