Lampa bakteriobójcza w gabinecie weterynaryjnym

« Przejdź do listy artykułów

Lampa bakteriobójcza w gabinecie weterynaryjnym

Zarówno przed wyborem jak i samym zastosowaniem lampy bakteriobójczej w gabinecie warto przemyśleć kilka kwestii. Najlepiej omówić je z doświadczonym producentem takich urządzeń. 

Bezpieczeństwo ludzi i zwierząt: Promieniowanie UVC może być szkodliwe dla skóry i oczu ludzi oraz zwierząt. Dlatego należy bezwzględnie unikać ekspozycji na światło UV. Jeśli jest konieczność wejścia do pomieszczenia podczas pracy urządzenia, niezbędne jest stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej, takich jak okulary ochronne i ubrania ochronne, aby zminimalizować ryzyko narażenia na promieniowanie UVC. Aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka, można zastosować lampę bakteriobójczą zdalnie sterowaną przez smartfona, więcej w artykule: BT Switch - czyli jak bezpiecznie obsługiwać bakteriobójczą lampę UV-C ze smartfona

 

Prawidłowe użytkowanie: Weterynarze powinni być odpowiednio przeszkoleni w obszarze użytkowania lamp UVC, aby uniknąć przypadkowego narażenia na promieniowanie oraz aby zapewnić efektywną dezynfekcję. Niewłaściwe użytkowanie może prowadzić do nieefektywnej dezynfekcji lub powodować uszkodzenia lampy. Dlatego warto wybrać sprawdzone urządzenie od producenta, który zapewni wsparcie w doborze oraz rozpoczęciu dezynfekcji.

 

Czas i odległość: Efektywność promieniowania UVC zależy od czasu ekspozycji i odległości od źródła. Weterynarze powinni stosować się do zaleceń producenta dotyczących czasu ekspozycji oraz minimalnej odległości, aby zapewnić skuteczną dezynfekcję bez narażania na szkodliwe działanie światła UV. W przypadku urządzeń przepływowych, które są bezpieczne dla ludzi i zwierząt, bardziej istotna jest kwestia umiejscowienia takiej lampy bakteriobójczej w gabinecie. O bezpiecznych dla człowieka lampach bakteriobójczych przeczytasz tutaj: Lampa bakteriobójcza do gabinetu - ASEPTOR

 

Częstotliwość dezynfekcji: Weterynarze powinni określić, które obszary i powierzchnie wymagają dezynfekcji przy użyciu lamp UVC oraz ustalić odpowiednią częstotliwość tego procesu. W tym zakresie również warto polegać na doświadczeniu producenta.

 

W przypadku dezynfekcji lampami UVC, zawsze warto postępować zgodnie z zaleceniami producenta oraz wytycznymi dotyczącymi bezpiecznego użytkowania promieniowania UVC. Jeśli weterynarz planuje wprowadzić lampy UVC do swojej praktyki, ważne jest, aby zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do ich właściwego użytkowania oraz aby przestrzegać rygorystycznych standardów bezpieczeństwa, aby minimalizować ryzyko potencjalnych zagrożeń dla ludzi i zwierząt. To wszystko brzmi jak wyzwanie, ale w rzeczywistości wcale nim nie jest. Lampa bakteriobójcza to proste urządzenie o zaawansowanym działaniu. Wdrożenie tej metody dezynfekcji wiąże się z relatywnie niewielkimi kosztami, a może przynieść dużo korzyści.

Lampa bakteriobójcza przepływowa w gabinecie weterynaryjnym - przykład

Lampa bakteriobójcza przepływowa ASEPTOR Basic 236 MC bezpiecznie dezynfekuje powietrze w gabinecie weterynaryjnym

Dlaczego przepływowa lampa bakteriobójcza jest dobrym wyborem dla lekarza weterynarii?

Są dwa podstawowe argumenty przemawiające za przepływową lampą UV:

  1. jest w 100% bezpieczna dla człowieka, zwierząt i roślin,
  2. dzięki temu, że może pracować w obecności lekarza i pacjentów, zapewnia rewelacyjną skuteczność dezynfekcji powietrza.

Naświetlanie bezpośrednie stawia pewne wymagania przed lekarzem lub personelem danej placówki medycznej. W przypadku lampy bakteriobójczej przepływowej, tych wymagań nie ma. Można ją włączyć w dowolnym momencie i może dezynfekować powietrze 24 godziny na dobę bez ograniczeń.

Lampa bakteriobójcza bezpośredniego działania w gabinecie weterynaryjnym - przykład

Lampa bakteriobójcza UV-C bezpośredniego działania sterowana z aplikacji, z modułem BT Switch do zdalnego włączania

Lampa bakteriobójcza bezpośredniego działania pozwala na skuteczną i szybką dezynfekcję powierzchni. Jest niezastąpiona w gabinetach zabiegowych. Środki chemiczne są skuteczne, ale należy pamiętać, że światło UV-C zabija wszystkie mikroorganizmy i zapobiega ich rozwojowi na powierzchniach. Żeby bezpiecznie korzystać z lamp UV do naświetlania powierzchni, można wybrać wersję z pilotem RC lub z modułem BT Switch i aplikacją na smartfona.

Wymienione wyżej lampy bakteriobójcze dla weterynarii można znaleźć w firmowym sklepie internetowym producenta: 

Ultraviolsklep.pl

Weterynarzy oraz właścicieli gabinetów zachęcamy do zapoznania się z ofertą:

 

Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia potrzeb i dopasowania odpowiednich urządzeń:

E-mail:  

Dział Obsługi Klienta:

  • 42 717 11 76 wew. 27, 28, 29
  • 609 010 717
  • 601 947 667
  • 605 362 042

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę