Lampy bakteriobójcze na halach produkcyjnych

« Przejdź do listy artykułów

Wielkie hale produkcyjne, to miejsca, gdzie bakterie rozwijają się zdecydowanie szybciej. Obecność wielu skomplikowanych maszyn, tysięcy opakowań, ciągów produkcyjnych, a nawet czułego na zanieczyszczenia powietrza, stanowi doskonałą pożywkę dla wszelkich wirusów, grzybów i bakterii. Skażenia mikrobiologiczne komponentów albo finalnych produktów, mogą powodować bardzo duże zagrożenie dla całej produkcji przemysłu spożywczego lub spożywczo-przetwórczego. Nasze przemysłowe lampy bakteriobójcze są tym samym idealnym produktem do wykorzystania właśnie w takich miejscach. Oprawy bakteriobójcze z serii NBV IP65, to jedne z proponowanych przez nas najnowocześniejszych produktów do skutecznej walki z wszelkimi zanieczyszczeniami. Dzięki nieskomplikowanej konstrukcji i łatwej obsłudze, potrafią szybko i skutecznie oczyścić każdą, nawet największą halę produkcyjną. 

Co może się stać, jeśli sala nie jest sterylnie czysta?

przemysłowe lampy bakteriobójcze na halach produkcyjnych - Ultra-Viol

Obecność bakterii w halach produkcyjnych, szczególnie w przemyśle spożywczym, jest bardzo niebezpieczna dla produkowanego w nich materiału. Szczególnie artykuły, które charakteryzują się dużą wartością odżywczą, mogą bardzo szybko ulec zepsuciu. Z badań mikrobiologicznych wynika, że tak natychmiastowe rozkładanie artykułów jest możliwe jedynie dzięki obecności doskonałego środowiska zapewniane przez zdrową żywność. Dodatkowo, oprócz zanieczyszczenia produktu, zagrożeniu bakteryjnemu może ulec, jako artykuł końcowy, także samo opakowanie.

Mikrobiologiczne schorzenia są groźne również w przypadku innych zakładów, w tym m.in. w szpitalach, przychodniach czy większych gabinetach lekarskich. Takie placówki, które nie są wyposażone w odpowiednio dopasowany sprzęt pochłaniający bakterie, mogą narazić zarówno pacjentów, jak i lekarzy na poważne choroby i zakażenia.

Lampy bakteriobójcze na POLAGRA

targi Polagra - stoisko producenta Ultra-Viol

Jest nam niezmiernie miło, że nasze lampy bakteriobójcze będą reprezentować firmę Ultra-Viol na najbliższych targach POLAGRA w Poznaniu, już pod koniec września. To wydarzenie skupia wokół siebie firmy produkujące wszelkiego rodzaju maszyny, w tym aparatury do kontroli i pomiaru, urządzenia chłodnicze czy klimatyzacyjne. Ideą targów, a w szczególności interesującego nas Salonu Technologii Spożywczych, jest pokaz w postaci oferty wystawienniczej specjalistycznych aparatur. My, uczestnicząc w tym ważnym wydarzeniu, będziemy mięli okazję zaprezentować nasze maszyny w szerszym środowisku.

Zapraszamy do zakupu najnowocześniejszych przemysłowych lamp bakteriobójczych oraz do odwiedzenia naszego stoiska w Poznaniu, już od 21 do 24 września!

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę