Lampy bakteriobójcze w szatniach

« Przejdź do listy artykułów

Wykorzystanie sterylizatorów powietrza takich jak NBVE 110 NL w szatniach pomaga utrzymać czyste powietrze, wolne nie tylko od wirusów i bakterii, ale również pleśni i grzybów, co jest wyjątkowo istotne np. dla alergików. 

Jak działa przepływowa lampa UV-C i dlaczego jest tak skuteczna?

Przepływowa lampa bakteriobójcza NBVE 110 NL (naścienna z licznikiem czasu pracy) dezynfekuje powietrze w szatni pływalni

Dezynfekcja powietrza za pomocą promieni UV-C odbywa się wewnątrz lampy przepływowej. Takie urządzenia posiadają wentylatory odpowiedzialne za ruch powietrza, które zanim trafi do komory dezynfekcyjnej jest wstępnie oczyszczane przez filtr zatrzymujący kurz i inne zanieczyszczenia.

Najwyższy poziom dezynfekcji powietrza jest osiągnięty dzięki idealnej proporcji dwóch czynników. Kluczowe są natężenie promieniowania UV-C i czas ekspozycji powietrza na biobójcze działanie tego promieniowania. Dawka promieniowania UV-C uzyskana w komorze dezynfekcyjnej lampy przepływowej jest zabójcza dla wszystkich wirusów, bakterii, pleśni i grzybów. Wymuszony przepływ powietrza wywołuje jego łagodny obieg, dzięki czemu lampy bakteriobójcze dezynfekują całe powietrze, które znajduje się w pomieszczeniu.

Warto podkreślić, że wszystkie mikroorganizmy trafiające do wnętrza lampy ulegają dezaktywacji. Nie ma mikroorganizmów, które mogą się uodpornić na światło ultrafioletowe.

Czy lampa bakteriobójcza jest bezpieczna dla człowieka?

Przepływowa lampa bakteriobójcza (taka jak np. NBVE 110 NL) jest bezpieczna dla ludzi, w tym dla dzieci, zwierząt i roślin. Bezpieczeństwo gwarantuje szczelna obudowa osłaniająca komorę dezynfekcyjną. Światło UV-C, które odpowiada za eliminację mikroorganizmów nie wydostaje się poza tę komorę.

Gdzie jeszcze stosuje się przepływowe lampy bakteriobójcze?

Sala operacyjna

Zastosowanie lamp bakteriobójczych UV-C na szeroką skalę ma swoje korzenie w medycynie, zwłaszcza w szpitalach i gabinetach. Mocno wyśrubowane normy jakości dotyczące czystości mikrobiologicznej wymagają stosowania regularnej i skutecznej dezynfekcji. 

Sala chorych

Bezpieczeństwo i komfort oddychania czystym powietrzem są kluczowe dla pacjentów przebywających w placówkach medycznych, zwłaszcza w okresie przed i po zabiegach lub operacjach.

Gabinety medyczne

Przepływowa lampa bakteriobójcza jest integralną częścią gabinetu lekarskiego. Sterylizatory powietrza UV-C stosuje się także w gabinetach kosmetycznych gdzie standardy czystości mikrobiologicznej powietrza muszą być wysokie.

Przedszkola, żłobki i szkoły

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych stosuje się przepływowe lampy bakteriobójcze do dezynfekcji powietrza w przedszkolach, żłobkach i szkołach. W młodym wieku kiedy organizm się rozwija, ważne aby oddychał czystym powietrzem, wolnym od wirusów, bakterii, pleśni i grzybów.

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy:

Więcej informacji o zastosowaniu przepływowych lamp bakteriobójczych można uzyskać bezpośrednio u producenta:

Ultra-Viol sp.j. Pietras, Purgał, Wójcik pod adresem:

biuro@ultraviol.pl

lub telefonicznie pod numerami:

  • 609 010 717
  • 601 947 667
  • 605 362 042

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę