Wirusobójcze lampy UV-C w restauracjach i hotelach

« Przejdź do listy artykułów

Przepływowa lampa UV-C w restauracji to większe bezpieczeństwo i komfort gości oraz pracowników

Bezpieczna restauracja

Wizyta w restauracji ma być przyjemnością. Nie chcemy aby stres i niepokój o zdrowie zakłóciły czas spędzany z rodziną lub przyjaciółmi. Wiemy też, że zaprzestanie korzystania z usług restauracji ze strachu przed pandemią doprowadzi tę branżę do ruiny. Zatem odwiedzajmy lokale gastronomieczne, ale stosujmy się do zasad bezpieczeństwa ogłaszanych przez odpowiednie organy takie jak Ministerstwo Zdrowia czy Główny Inspektorat Sanitarny. Dezynfekujmy dłonie, dbajmy o higienę, siadajmy w wyznaczonych miejscach aby zachować odstęp od innych gości. Warto zwrócić uwagę na to czy lokal jest regularnie wietrzony oraz czy jest wyposażony w przepływowe lampy UV-C. To bezpieczne rozwiązanie dla ludzi, w tym dzieci oraz zwierząt. Przepływowe lampy wirusobójcze ASEPTOR są doskonałym rozwiązaniem dla restauracji, ponieważ skutecznie oraz cicho dezynfekują powietrze w obecności ludzi. Ich nowoczesny wygląd wpasuje się w estetykę każdego lokalu. Cicha praca, bezobsługowe działanie a także niskie koszty wdrożenia oraz eksploatacji są dodatkowym argumentem 

Przepływowe lampy UV-C stosowane są w salonach kosmetycznych, gabinetach lekarskich, przedszkolach oraz żłobkach. Ich bezpieczeństwo oraz skuteczność w dezaktywacji drobnoustrojów potwierdzają badania oraz atesty. Przed wyborem takiego urządzenia dobrze jest poprosić sprzedawcę o przedstawienie deklaracji zgodności danej lampy, jej badań skuteczności oraz atestu PZH.

Skuteczna dezynfekcja w pokojach hotelowych jest warunkiem bezpiecznego funkcjonowania obiektu

To samo dotyczy pokoi hotelowych oraz recepcji, w której można spotkać więcej osób. Jeśli w budynku stosuje się przepływowe lampy wirusobójcze, zarówno goście jak i pracownicy są o wiele bezpieczniejsi. Liczne badania naukowe udowodniły i potwierdziły skuteczność promieniowania UV-C w niszczeniu wirusów i bakterii. Koronawirus ginie dosłownie w kilka sekund pod wpływem biobójczego promieniowania UV-C o długości fali 253,7 nm. Wirus grypy, który sieje postrach w okresie jesienno-zimowym również bardzo szybko jest dezaktywowany przez przepływowe lampy UV-C. Przepływowa lampa wirusobójcza ASEPTOR jest idealnym rozwiązaniem do hotelu, ponieważ jest bardzo cicha i estetyczna. Można ją stosować w obecności ludzi. Urządzenie w bezpieczny sposób zasysa powietrze z pomieszczenia i naświetla je promieniami UV-C wewnątrz komory przepływowej. Ten proces gwarantuje trwałą redukcję mikroorganizmów z powietrza. Dotyczy to wszystkich wirusów, w tym koronawirusa, bakterii, pleśni, grzybów oraz wszelkich innych szkodliwych mikroorganizmów krążących w powietrzu.

Bezpieczny pokój hotelowy

Lampy UV-C chronią nie tylko przed COVID-19, ale także przed grypą sezonową, bakteriami, pleśniami oraz grzybami, które mogą przyczyniać się do rozwoju alergii.

Wykorzystaj czas letnich miesięcy aby zabezpieczyć się na jesień. Mimo trwających już jakiś czas szczepień na COVID-19, w okresie jesienno-zimowym spodziewamy się wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Pamiętajmy, że lokal wyposażony w przepływowe lampy wirusobójcze ASEPTOR jest bezpieczny i ma większe szanse w nierównej walce z pandemią COVID-19. Warto wspomnieć, że wirusobójcze i bakteriobójcze lampy UV-C są stosowane przez Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne oraz urzędy, które nadzorują i kontrolują działalność gospodarczą, w tym gastronomię.

Bezpieczeństwo w miejscach gdzie dochodzi do kontaktu między ludźmi

Komfort i zadowolenie gości są bezcenne

Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze, dlatego warto zapoznać się z możliwościami jakie daje zastosowanie dezynfekcji wirusobójczymi lampami UV-C w lokalu:

  • bezpieczeństwo oraz komfort gości i pracowników,
  • niskie koszty wdrożenia i utrzymania,
  • fachowe wsparcie specjalistów z ULTRAVIOL,
  • spełnienie wymagań reżimu sanitarnego,
  • prosty montaż, bezobsługowa eksploatacja.

Skontaktuj się z nami w sprawie doradztwa!

tel. (0 42) 717 77 45, 717 19 59, 715 00 92, 715 20 95

fax. (0 42) 715 02 16

tel. kom. 601 947 667; 605 362 042

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę