Leczenie łuszczycy – domowe sposoby

« Przejdź do listy artykułów

Jak pisaliśmy już wcześniej, łuszczyca jest jedną z tych uciążliwych chorób, które wchodzą w skład infekcji autoimmunologicznych. Ta przypadłość może spotkać niemal każdego, a z badań wynika, że jej niepokojące konsekwencje w postaci zmian skórnych dotyka około aż 3 % społeczeństwa. W momencie zachorowania na tę przewlekłą chorobę należy uzbroić się w cierpliwość i przygotować się na długotrwały proces terapii. Każdy pacjent dotknięty łuszczycą musi liczyć się z tym, że proces rekonwalescencji może się znacząco wydłużyć, a nieleczone powracające wykwity spowodują osłabienie komórek skórnych i w konsekwencji – znacząco zmniejszą szansę na całkowite wyzdrowienie.
 

Sposobów na walkę z łuszczycą jest niewątpliwie bardzo dużo. Oprócz kosztownego leczenia w gabinetach dermatologicznych lub szpitalach, znajdzie się także kilka innych, niekiedy niekonwencjonalnych sposobów radzenia sobie z tą chorobą. Aby dowiedzieć się więcej, warto przeczytać nasz poniższy artykuł blogowy. Zapraszamy do zapoznania się z systemem walki ze zmianami skórnymi w swoim własnym domowym zaciszu.

Kilka domowych sposobów na walkę z łuszczycą

Dla każdego chorego na łuszczycę, jedną z najważniejszych metod leczenia jest konsekwencja w działaniu oraz ciągłe nastawienie na poprawę swojej kondycji fizycznej. Dzięki zwiększonej świadomości swojego własnego ciała i czyhających na nie chorób, warto wypracować sobie najbardziej skuteczny system walki z chorobą. Aby wyleczyć się z łuszczycy naturalnie, wykorzystaj:

1. ZIOŁA

Naturalne zioła, to te nieinwazyjne dary natury, które z pewnością nie zaszkodzą podczas procesu leczenia zmian skórnych dotkniętych łuszczycą. Dzięki braku konserwantów, to jeden z najlepszych możliwych działań, które ograniczają zmiany skórne na naszym ciele. Do tej kuracji wystarczy zakupić kilka buteleczek naturalnych olejków, w tym olejek z dziurawca, soi, arganowy oraz makadamia. Takie zestawienie wystarczy połączyć ze sobą, dodając łyżkę ciepłej wody i zaparzyć na około 20 minut. Tak wytworzony napar wystarczy do spożycia od 2 do 3 razy dziennie, pomiędzy posiłkami.

2. KĄPIEL W SŁONEJ WODZIE

Doskonale, jeśli będziemy mogli, przeprowadzając tę kuracją, połączyć przyjemne z pożytecznym. Jednym z najlepszych naturalnych zbiorników, który zawiera w sobie dużo soli, jest Morze Martwe. Wyjazd na wczasy i jednoczesne przeprowadzenie ważnej terapii, to jedna z opcji. Jest ona niestety, nie ukrywając, dość kosztowna. Jako zamiennik, polecamy wieczorne kąpiele z użyciem soli, w zaciszu domowym.

3. OCET WINNY

Kolejnym pomysłem na możliwość walki z zainfekowanymi zmianami, jest cykliczne przemywanie ciała octem winnym. Ta często wykorzystywana w kuchni przyprawa, skutecznie oczyści złuszczone fragmenty ciała, odkażając je. Taka forma wspomagania leczenia łuszczycy jest bardzo prosta. Wystarczy nasączyć waciki we wspomnianym płynie i pozostawić na złuszczonych fragmentach na około 30 minut.

lampy Dermalight - leczenie łuszczycy - producent UltraViol

Oprócz natury, wykorzystaj skuteczne lampy medyczne Dermalight

Jeśli wszystkie z powyższych metod zawiodą, zaczną działać z małą skutecznością lub po prostu spodziewasz się od swojej kuracji zdecydowanie lepszych efektów o wiele szybciej, polecamy skorzystać z naszych nowoczesnych lamp Dermalight. To bardzo skuteczne urządzenie do kupienia w sklepie internetowym UltraViol. Dzięki emisji promieni ultrafioletowych UV-A oraz UV-B, produkt powoduje zahamowanie rozwoju zainfekowanych komórek skóry, a co za tym idzie zapewni spowolnienie powstawania złuszczeń na ciele. Z naszych produktów - lamp Dermalight można korzystać w kabinach świetlnych pod nadzorem lekarza lub samodzielnie w domu po szczegółowej konsultacji. Wspomniane lampy medyczne będą tym samym jedną z opcji, możliwą do indywidualnego zakupu i wykorzystania także w domu.

 

Zapraszamy do wykorzystywania zarówno domowych sposobów, jak i zakupu naszych produktów!

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę