Myj ręce - chroń życie!

« Przejdź do listy artykułów

Dbanie o zdrowie to nie tylko zbilansowana dieta i aktywność fizyczna, ale także troska o higienę, w szczególności rąk. Jak skutecznie chronić się przed bakteriami? Odpowiedź jest prosta: myjmy ręce!

Mycie rąk wydaje się być dziecinnie proste, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak ważna jest technika wykonywania tej czynności. Na szczęście z pomocą przychodzą nam takie instytucje jak Główny Inspektorat Sanitarny oraz Światowa Organizacja Zdrowia, które regularnie przypominają oraz informują jak poprawnie umyć ręce. Poniżej zamieszczamy krótką wskazówkę i dołączamy się do akcji: Myj ręce – chroń życie: „SAVE LIVES: Clean Your Hands”.

Dla dociekliwych: Dlaczego trzeba myć ręce?

„Mycie rąk to prosty i skuteczny sposób by zatrzymać rozprzestrzenianie się zakażeń, niestety często jest bagatelizowany. A przede wszystkim mycie rąk pozwala usunąć z powierzchni rąk m.in. bakterie, wirusy czy grzyby odpowiadające za cały szereg groźnych chorób, jak choćby salmonellę czy grypę. Do „chorób brudnych rąk” zalicza się także biegunki, zatrucia pokarmowe i wirusowe zapalenie wątroby typu A.”

 

źródło: https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę