Nowoczesny blok operacyjny – poznaj kilka modeli stacji DICO

« Przejdź do listy artykułów

Sale operacyjne, to miejsca, które ze względu na bardzo ważną rolę, jaką spełniają, muszą zagwarantować odpowiednie wyposażenie dla całego personelu podczas wykonania zabiegu. Wszystkie krótsze działania i kilkunastogodzinne operacje wymagają doskonałego sprzętu do analizy stanu zdrowia pacjenta oraz odpowiednich ekranów pozwalających przeglądać zdjęcia rentgenowskie schorzeń i zaburzeń podlegających leczeniu.

Każde pomieszczenie przeznaczone do wykonywania zabiegów powinno być wyposażone tym samym w cyfrowe negatoskopy skonstruowane w odpowiednich konfiguracjach. Aby przeglądanie zdjęć RTG mogło odbywać się w wysokiej jakości, warto zaopatrzyć się w sprzęt, który będzie stanowił pomoc i spełni wszystkie oczekiwania.

 

Jakie konfiguracje stacji cyfrowych i analogowych może zaproponować Ci marka UltraViol?

DICO 1M i 2M

Prezentowane modele zapewniają bardzo wyraźny, cyfrowy odczyt zdjęć rentgenowskich. DICO 1M jest zbudowany z jednego monitora, podczas gdy model DICO 2M przedstawia się jako bardziej rozbudowany sprzęt, składający się z dwóch ekranów. Negatoskopy medyczne DICO oprócz wysokiej jakości ekranu posiadają także przystosowaną do warunków sanitarnych zmywalną klawiaturę z touchpadem, możliwość podpięcia myszki oraz stację dysków do odtworzenia badań pacjenta w wersji elektronicznej.

Ze względu na bardzo uniwersalną konstrukcję opisanych wyżej modeli stacji na blok operacyjny, można z powodzeniem zastosować je jako element stojący lub zawiesić na ścianie, w miejscu łatwo dostępnym dla personelu medycznego.

DICO 1M/1B oraz DICO 2M/1B

Obok samych stacji cyfrowych, producent sprzętu medycznego UltraViol posiada także model cyfrowo-analogowy. Dzięki połączeniu komputera medycznego i analogowego negatoskopu do przeglądania zdjeć RTG, praca podczas przeprowadzonego zabiegu jest znacznie ułatwiona i nie wymaga odejścia od pacjenta.

Zaawansowana budowa sprzętu dodatkowo umożliwia jego częste mycie i dezynfekcję, a w rezultacie uniwersalność użytkowania.

Dodatkowy monitor – R

Ta enigmatyczna nazwa pomocniczego monitora określać ma jego dodatkową funkcję. Produkt jest ekranem umiejscowionym na ramieniu i stanowi wygodną formę pomocy podczas zabiegu. W przypadku bardzo ciężkich operacji, które wymagają ciągłego kontaktu z pacjentem zarówno od kadry pielęgniarskiej, jak i lekarzy, dodatkowa pomoca jest nieunikniona. Dzięki możliwości przeniesienia lustrzanego odbicia zdjęcia RTG ze stacji DICO na monitor R, pojawia się większa szansa na szybką reakcję i pomoc pacjentowi w trakcie operacji.

Staje cyfrowe i analogowe DICO są bardzo nowoczesnym sprzętem w wysokiej jakości. UltraViol tworzy produkty idealnie dostosowane do potrzeb personelu medycznego, zapewniając komfort ich pracy, który przekłada się na jakość przeprowadzanych zabiegów i zadowolenie pacjentów.

 

 

Po dodatkowe informacje odnośnie pełnej oferty UltraViol zapraszamy do zakładki Produkty i kontaktu!

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę