Podstawowe zasady zdrowego trybu życia

« Przejdź do listy artykułów

zdrowy styl życia - producent sprzętu medycznego Ultra-Viol

W obecnych czasach bardzo popularne jest prowadzenie zdrowego stylu życia. Moda ta stała się niewątpliwie jedną z najmądrzejszych spośród tych, które pojawiły się w ostatnich kilku dekadach. Badania wykazują, że Polacy coraz chętniej spędzają czas na świeżym powietrzu, uprawiają sport, a także zaczynają zdrowiej jeść. Z pozoru, to bardzo odpowiedzialne i świadome podejście do zmiany trybu życia. Wprowadzanie do jadłospisu elementów „fit”, częste wycieczki na siłownię, codzienne bieganie, aż w końcu obsesja na punkcie swojego wyglądu, z czasem stały się niejako procesem nie do zatrzymania. Takie skutki, tzw. „fitoholizmu” i uzależnienia od sportu, stają się coraz bardziej niebezpieczne. Jak każdy trend, również ten dotyczący zdrowego życia, bardzo szybko doprowadził do kolejnej niebezpiecznie zbliżającej się fali.
 

My, jako zwolennicy zdrowego zarówno życia, jak i rozsądku, pragniemy zaproponować kilka pomysłów na to, jak odpowiednio jeść i ćwiczyć.

Ruszaj się i trzymaj odpowiednią dietę

uprawianie sportu - producent sprzętu medycznego Ultraviol poleca

Ćwiczenia są bardzo ważne. Służą nie tylko skutecznemu modelowaniu sylwetki, ale także korzystnie wpływają na samopoczucie, w tym regulują ciśnienie i przepływ krwi, stabilizują wszystkie zmiany w organizmie i zapobiegają takim schorzeniom, jak choroby układu sercowo-naczniowego, w tym niedokrwienie serca, nadciśnienie, czy nawet miażdżyca i ryzyko zawału.
 

Dzięki dobrze rozplanowanej aktywności fizycznej, istnieje duże prawdopodobieństwo ograniczenia objawów wcześniej wspomnianych dolegliwości. Warto, co więcej, nie ograniczać się jedynie do jednego typu ćwiczeń. Spróbuj więcej przebywać na świeżym powietrzu i korzystać z mnożących się zróżnicowanych propozycji aktywności.

Ogromnym wsparciem dla ruchu, jest zdrowa i zbilansowana dieta. Nie chodzi tu jednak o wyniszczające głodówki, ograniczanie się w spożywaniu ilości produktów, czy rezygnacja z niektórych smaków. Doskonałym wyjściem jest pozostawienie w  jadłospisie wszystkiego, ale w mniejszych ilościach. Oczywiście polecamy także ograniczanie potraw wysokokalorycznych, z dużą ilością cukru, bogatych w związki chemiczne lub zbyt tłustych. Pamiętaj o piciu większej ilości wody i ogranicz wszystkie kolorowe i gazowane napoje.

Odpoczywaj!

Niemal najważniejsza w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, jest jego regeneracja. Na równi ze zbilansowaną dietą oraz wzmożonym ruchem, możemy umiejscowić - sen. Stwierdzenie to może okazać się dosyć oczywiste, bo przecież każdy z nas śpi, jednak czy wystarczająco długo i o dobrej porze? Z pewnością nie wszyscy. Nasz organizm nigdy nie odpocznie lepiej niż podczas drzemki, rozluźniając mięśnie, stabilizując oddech i regulując pracę całego ciała.

Myśl o swoim organizmie

W rozwinięciu tego hasła kryje się znane powiedzenie o tym, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Warto tym samym zadbać o to, by równowaga psychiczna była niejako wynikiem równowagi w organizmie. Przy „renowacji” naszego stylu życia, pamiętaj o odstawieniu większej ilości używek. Palenie papierosów czy nadmierne spożywanie alkoholu, nie tylko obniża Twoją wydajność, osłabia odporność i powoduje choroby serca, może być także wynikiem otępienia poczucia smaku, co w konsekwencji prowadzi do sięgnięcia po bardziej intensywne smakowo potrawy.


Najważniejszą w procesie ćwiczeń, zbilansowania diety i zdrowego funkcjonowania, jest równowaga. Warto podejść do realizacji swojego planu zmiany stylu życia odpowiedzialnie i rozsądnie. Każde wahanie lub rezygnacja z dotychczasowych przyzwyczajeń, spowoduje stratę tygodni lub miesięcy Twojej ciężkiej pracy. Stawiajmy na systematyczność i konsekwencje. Dbajmy nie tylko o swoje ciało, ale także i umysł!
 

Ultra-Viol to firma specjalizująca się w branży medycznej. W naszej ofercie znajdą Państwo również produkty, dzięki którym można w szybki i naturalny sposób zwalczyć chandrę i depresję jesienno-zimową. Proponujemy przetestowanie lamp Fotovita w domu. Zachęcamy do kontaktu!

testowanie Fotovity - lampy antydepresyjne na chandrę

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę