Stacja pielęgniarska – zadbaj o rzetelność medycznej diagnozy

« Przejdź do listy artykułów

Stacja pielęgniarska – zadbaj o rzetelność medycznej diagnozy

stacja przeglądowa na salę operacyjną Dico - producent Ultraviol

Tytułowe stacje pielęgniarskie Dico stanowią aparaturę medyczną, dzięki której przeglądanie kart pacjentów z dokumentacją medyczną, staje się wygodne i bardzo pomocne w codziennej diagnostyce. Montowane na salach operacyjnych urządzenia zapewniają łatwy dostęp do potrzebnych informacji i zwiększają możliwość natychmiastowej reakcji personelu medycznego. Ze względu na rozbudowaną pamięć, opisywany komputer jest w stanie przetrzymać dokumentację nawet sprzed kilku lat. Stacja pielęgniarska jest jednym z tych produktów naszego sklepu internetowego, który prezentuje innowacyjność. Jest niewątpliwie bardzo funkcjonalna i nieustannie potwierdza rzetelność swojej pracy oraz prostotę użytkowania. Stacje składają się, między innymi, z kilkudziesięciocalowego monitora ( 24”; 27”; 40”; 46”) , zmywalnej silikonowej klawiatury medycznej, pamięci RAM, karty graficznej, dwóch wejść USB 2.0 oraz stacji DVD.

Korzyści ze stosowania produktu

stacje dico na blok operacyjny - producent sprzętu medycznego Ultraviol

Diagnostyka jest tą bardzo ważna, ponieważ to dzięki niej lekarz ma szansę na natychmiastową reakcję i zredukowanie lub całkowite usunięcie choroby, czy urazu u leczonego pacjenta. Co więcej, jako rezultat właściwie postawionej diagnozy, pojawia się możliwość szybszego przeprowadzonego zabiegu i późniejszej, krótszej rehabilitacji, a ta decyzja może być podjęta niemal jedynie w oparciu o dokładną wiedzę na temat historii choroby pacjenta. Dzięki komplementarnemu zestawieniu wszystkich informacji odnośnie badanej lub operowanej osoby, lekarze i pielęgniarki mają większą szansę na postawienie właściwej diagnozy, która podobnie skutkuje dokładnym zaplanowaniem sposobu leczenia. W przypadku nagłych przypadków, dodatkowym czynnikiem ratującym życie pacjenta, staje się komplementarna wiedza na temat jego zdrowia. Będąc na sali operacyjnej, zespół lekarski jest nieustannie narażony na obecność dodatkowych czynników utrudniających zabieg. Opisywane przez nas stacje pielęgniarskie mogą znacznie ułatwić pracę zarówno pielęgniarek, sanitariuszy, jak i lekarzy.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, to wygodne urządzenie posiada także zintegrowaną stację DVD. Ta dodatkowa funkcja rozwiąże problem z ograniczoną możliwością w odtwarzaniu elektronicznej dokumentacji z badań, w tym głównie pacjentów z innych szpitali. Komputer jest także bardzo łatwy w dezynfekcji, co pozwala na trwałe utrzymanie czystości mikrobiologicznej w salach, w których odbywa się badanie lub zabieg.

Gdzie zamontować stację pielęgniarską ?

Pielęgniarskie stacje są idealne głównie do pracy na salach operacyjnych. Dzięki pomyślnemu przejściu wszystkich testów i badań Normy PN-EN 60601-1:2011 potwierdzających bezpieczeństwo wyrobów medycznych oraz PN-EN 60601-1-2:2007 świadczących o kompatybilności elektromagnetycznej, nie ma przeciwwskazań w użytkowaniu prezentowanego sprzętu w miejscach wymagających szczególnej sterylności. Stacje pielęgniarskie są również ważnym urządzeniem wyposażenia sali i oddziałów szpitalnych.

Dobro pacjenta jest niewątpliwym numerem jeden we wszystkich aspektach funkcjonowania służby zdrowia. Jednak to nie tylko wiedza i zaangażowanie personelu medycznego powinno stanowić o doskonałości funkcjonowania tych wszystkich placówek. W czasach rozwoju technologii, jesteśmy w stanie zdziałać zdecydowanie więcej przy użyciu zaawansowanych urządzeń i programów. Takie rozwiązania prezentuje między innymi stacja pielęgniarska oraz inne sprzęty marki Ultra-Viol.

Zapraszamy!

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę