Szczepionka i lampy wirusobójcze UV-C to sposób na powstrzymanie pandemii COVID-19

« Przejdź do listy artykułów

Celem strategicznym zapisanym w Narodowym Programie Szczepień jest osiągnięcie poziomu zaszczepienia społeczeństwa umożliwiającego zapanowania nad pandemią COVID-19 do końca 2021 roku, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa

Pandemia COVID-19 ogarnęła cały świat i zmieniła nasze życie nie do poznania. W 2021 rok wchodzimy będąc świadkami przełomu w walce z koronawirusem. W kilku krajach rozpoczęły się właśnie szczepienia przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieniom poddano pracowników ochrony zdrowia. Harmonogram rozprowadzania szczepionek w większości krajów zakłada, że mają być one dostępne dla każdego człowieka, który wyrazi chęć zaszczepienia się. Naukowcy, specjaliści w zakresie wirusologii oraz immunologii gorąco zachęcają do masowego szczepienia się. Jako argument podaje się większą skuteczność ochrony przed koronawirusem, tj. ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, ochronę osób starszych oraz ostatecznie zapanowanie nad pandemią i jej zakończenie.

Zanim szczepionka trafi do obiegu musi przejść specjalistyczne testy oraz uzyskać akredytacje organów nadzoru. Surowe regulacje medyczne oraz ścisła kontrola nad wyrobem pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa odbiorcom.

Szczepionka na COVID-19, którą opracował amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer powstała w oparciu o mRNA wirusa. Z angielskiego messenger RNA czyli przekaźnikowy RNA to rodzaj kwasu rybonukleinowego, który przenosi informację genetyczną o sekwencji poszczególnych polipeptydów z genów do aparatu translacyjnego. Zazwyczaj w zawartość szczepionki wchodzi fragment wirusa (oczywiście nieszkodliwy). Amerykanie wykorzystali fragment mRNA wirusa, informujący o białku, które musi zostać zneutralizowane przez organizm. Reakcją układu immunologicznego na szczepionkę jest wytwarzanie przeciwciał, które chronią organizm przed chorobą poprzez uniemożliwianie namnażania się wirusa. Układ odpornościowy zapamiętuje tę reakcję i wraca do niej, gdy zajdzie taka konieczność.

Według komunikatu prasowego koncernu Pfizer spodziewana ilość dawek szczepionki to nawet do 50 mln w 2020 roku i 1,3 mld w 2021 roku.

Szczepionka i jej jak najszybsze oraz bezpieczne rozprowadzenie w społeczeństwie to bez wątpienia nadrzędny cel na rok 2021. Jako eksperci od bezpiecznej dezynfekcji powietrza cieszymy się, że szczepienia mogą odbywać się w punktach, w których pracują przepływowe lampy UV-C produkcji Ultraviol. Ich działanie skutecznie niszczy wszystkie wirusy, bakterie, pleśnie i wszelkie  inne mikroorganizmy, mogące zaszkodzić człowiekowi.

Z ich szeroką ofertą można zapoznać się w sklepie internetowym producenta Ultraviol, po kliknięciu w poniższą grafikę:

źródła:

Marzena Popielarska-Konieczna: Słownik szkolny – biologia. Kraków: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2003, s. 439.

https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,wszystko--co-musisz-dzis-wiedziec-o-szczepionce-pfizera-na-covid-19,artykul,33230872.html

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę