ASEPTOR Basic - przepływowa lampa UV-C

« Przejdź do listy artykułów

W dobie pandemii koronawirusa priorytetem jest bezpieczeństwo lekarzy, pielęgniarek oraz wszystkich członków personelu medycznego. Bez nich podmioty lecznicze nie mogą funkcjonować. Aby zapewnić jak najlepsze warunki do pracy specjalistom z zakresu medycyny, władze szpitali decydują się na zakup sprzętu do dezynfekcji, środków ochrony osobistej oraz ogromnych ilości materiałów jednorazowych.

Codzienność medyków w trakcie pandemii

Środki ochrony osobistej oraz materiały jednorazowe to głównie:

 • kombinezony,
 • fartuchy izolacyjne,
 • maseczki,
 • rękawice nitrylowe,
 • przyłbice, 
 • okulary,
 • czepki.

Szpitale, punkty szczepień oraz testowania muszą mieć zapewnione stałe dostawy takich materiałów aby bezpiecznie funkcjonować. Pandemia koronawirusa znacznie zwiększyła zapotrzebowanie na tego typu produkty. Rosnące koszty produkcji oraz ogólnoświatowe braki materiałów sprawiają, że sytuacja podmiotów ochrony zdrowia skomplikowała się jeszcze bardziej.

Obok widzimy zdjęcie dzielnych medyków, którzy mimo utrudnionych warunków pracy nie tracą optymizmu. Być może dlatego, że ich placówka jest dobrze wyposażona w sprzęt do dezynfekcji, dzięki czemu mogą się czuć bezpiecznie.

Sprzęt do dezynfekcji

Słowo pandemia, w kontekście sprzętu do dezynfekcji w branży medycznej od razu przywołuje na myśl przepływowe lampy UV-C. Ich wirusobójcze działanie okazało się być doskonałym sposobem na podniesienie bezpieczeństwa w szpitalach oraz innych placówkach ochrony zdrowia, do których trafiają zakażeni koronawirusem i nie tylko.

Lampa wirusobójcza ASEPTOR 236 WC w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze zainwestował w przepływowe lampy wirusobójcze ASEPTOR Basic 236 WC jeszcze przed nadejściem pandemii COVID-19. Dzięki temu już w 2020 roku placówka mogła dosłownie jednym ruchem włączyć skuteczną, aktywną dezynfekcję powietrza i chronić swój personel. Zielonogórska placówka korzysta z kilkunastu lamp bakteriobójczcych ASEPTOR Basic oraz wielu przepływowych lamp bakteriobójczych serii NBVE, również produkcji ULTRAVIOL. 

Coraz więcej szpitali decyduje się na powrót do metody dezynfekcji powietrza przepływowymi lampami wirusobójczymi. Dlaczego zarządzający podmiotami ochrony zdrowia wybierają lampę wirusobójczą ASEPTOR Basic? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, ponieważ przepływowa lampa UV-C ASEPTOR Basic:

 • bezpiecznie dla człowieka i skutecznie dezaktywuje wirusy (w tym SARS CoV-2), bakterie, pleśnie oraz grzyby w powietrzu,
 • jest wyjątkowo skuteczna, co potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych w renomowanym laboratorium,
 • pracuje bardzo cicho, praktycznie niesłyszalnie dla ludzkiego ucha, co przekłada się na komfort osób przebywających w pobliżu,
 • cechuje się estetycznym wyglądem, dzięki czemu elegancko wpasuje się w każde pomieszczenie medyczne i nie tylko,
 • gwarantuje prostą obsługę eksploatacyjną dzięki łatwemu dostępowi do wymiennych filtrów przeciwkurzowych.

Lampa wirusobójcza ASEPTOR 236 WC w Szpitali MSWiA w Warszawie

Lampa wirusobójcza ASEPTOR 236 WC w Szpitali MSWiA w Warszawie

Lampa wirusobójcza ASEPTOR 236 WC w Szpitali MSWiA w Warszawie

Doradztwo dla szpitali w zakresie dezynfekcji UV-C

ULTRAVIOL oferuje pomoc, doradztwo, dobór oraz dostawę najwyższej jakości przepływowych lamp UV-C do dezynfekcji powietrza w obecności ludzi. Zapytania prosimy przesyłać na adres:

biuro@ultraviol.pl

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę