Lampy bakteriobójcze NBVE chronią przed wirusem

« Przejdź do listy artykułów

Pandemia COVID19 nie zwalnia. Nadal jesteśmy bombardowani informacjami o kolejnych zakażeniach i zgonach na całym świecie. Wprawdzie rozpoczęto już szczepienia, to jednak koronawirus wciąż stanowi zagrożenie dla ludzi. Niepokoją także doniesienia z Wielkiej Brytanii o dotyczące mutującego wirusa. Na chwilę obecną można z dużą dozą śmiałości i pewności siebie stwierdzić, że wiemy co realnie może nas uchronić przed zarażeniem się - dystans, dezynfekcja, maseczka. Mając w pamięci to hasło i trzymając się zaleceń sanitarnych możemy być spokojniejsi.

W 2020 roku nauczyliśmy się w jaki sposób chronić siebie i bliskich przed wirusem. Obecnie wiemy co trzeba robić, aby być bezpiecznym. Umiemy już zadbać o dezynfekcję pomieszczeń. Wiemy także jak dezynfekować powietrze w miejscach użyteczności publicznej. Jesteśmy świadomi skuteczności promieniowania UV-C w lampach serii NBVE, które bezpowrotnie eliminuje bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby i wszelkie mikroorganizmy oraz drobnoustroje. Pamiętajmy, że pandemia nie będzie trwać wiecznie a techniki i sprzęt, który pomaga w dezaktywacji szkodliwych wirusów, bakterii, pleśni i grzybów, przyda się nam na kolejne lata.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć wykonanych przez naszych klientów. Prezentujemy naszą mini galerię o nazwie:

"Przeplywowa lampa UV-C - bezpieczna dla człowieka, zabójcza dla wirusów i bakterii".

Przepływowa lampa UV-C w Starostwie Powiatowym bezpiecznie dezynfekuje powietrze w obecności ludzi

Przepływowa lampa wirusobójcza i bakteriobójcza NBVE 110 PL - mobilne urządzenie do bezpiecznej dezynfekcji powietrza w obecności ludzi. Powietrze z mikroorganizmami zaciągane jest przez górny otwór (wlot), dezynfekowane wewnątrz kopuły lampy i wypuszczane do pomieszczenia przez dolny otwór (wylot). Jak działa dezynfekcja wewnątrz przepływowej lampy NBVE?

Mechanizm bakteriobójczy polega na absorbowaniu przez kwasy nukleinowe i białka energii promieniowania UV-C, która wzbudzając reakcje chemiczne w jądrach zabija mikroorganizmy. Wartość przepływu powietrza przez lampę stanowi kompromis między możliwością dezynfekcji jak największej ilości powietrza w jednostce czasu a skutecznością niszczenia drobnoustrojów w komorze dezynfekcyjnej. Należy zwrócić również uwagę, że wymuszony przepływ powietrza powoduje jego łagodny obieg w pomieszczeniu (dzięki czemu dezynfekowane jest powietrze w całej sali).

Promieniowanie UV-C nie wydostaje się poza kopułę lampy, dlatego jest bezpieczna i skuteczna metoda dezynfekcji powietrza w obecności ludzi. Idealnie sprawdza się w miejscach gdzie mamy do czynienia z większym natężeniem ruchu ludzi - urzędy, przychodnie, poczekalnie itp.

Poświata widoczna w okienku wylotowym jest całkowicie nieszkodliwa dla człowieka. Szkodliwe promieniowanie zamknięte wewnątrz obudowy jest niewidzialne dla ludzkiego oka, zaś poświata należy do spektrum widzialnego.

Naświetlanie wyposażenia w przedszkolu

Przejezdna dwufunkcyjna lampa bakteriobójcza i wirusobójcza NBVE 110/55 PL dezynfekuje powietrze i powierzchnię w przedszkolach i żłobkach. Obie funkcje mogą działać niezależnie od siebie. Zatem:

  1. funkcji przepływowej można używać zawsze (także podczas obecności ludzi),
  2. funkcji bezpośredniego działania (promiennik zewnętrzny) można używać tylko podczas nieobecności ludzi
  3. obu funkcji równocześnie można używać tylko podczas nieobecności ludzi (ze względu na zewnętrzny promiennik)

Dwa niezależne liczniki czasu pracy w lampie NBVE 110/55 PL pozwalają na skuteczną kontrolę zużycia promienników UV-C - wewnętrznych oraz zewnętrznego, widocznego na zdjęciu.

Przepływowa dwufunkcyjna lampa bakteriobójcza NBVE posiada oznaczenie ostrzegające przed biobójczym promieniowaniem UV-C z zewnętrznego promiennika, w postaci naklejki na kopule lampy. Dwufunkcyjne lampy serii NBVE również posiadają atest PZH.

Przepływowa lampa UV-C dezynfekuje powietrze na sali operacyjnej w trakcie operacji


Dwufunkcyjne lampy UV idealnie nadają się do sal operacyjnych. Powietrze w bezpieczny sposób dezynfekowane jest przez funkcję przepływową (bezpieczną dla człowieka). Zewnętrzny promiennik UV-C natomiast odpowiada za naświetlanie powierzchni (i częściowo powietrza) w przerwach między operacjami. 

Zdjęcie powyżej przedstawia dwufunkcyjną lampę bakteriobójczą serii NBVE 110/55 NL w wersji naściennej. Ze względu na obecność ludzi zewnętrzny promiennik jest wyłączony. Zapewne po skończonej operacji i uporządkowaniu sali operacyjnej, włączany jest on nawet na kilkanaście minut aby zdezynfekować powierzchnię i powietrze z wirusów i bakterii.

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę