Wariant Omikron w Polsce

« Przejdź do listy artykułów

Czwarta fala pandemii i wariant Omikron

Ministerstwo Zdrowia podaje, że obecnie ok. 2,5% nowych zakażeń koronawirusem spowodowanych jest wariantem Omikron. Ta wartość rośnie dość szybko, gdyż na przełomie grudnia i stycznia wynosiła tylko 1%. Eksperci prognozują znaczny wzrost udziału zakażeń wywołanych omikronem w puli wszystkich chorych na COVID-19. Obecnie najwięcej przypadków Omikrona wykrywa się w Wielkiej Brytanii. 

Omikron objawy

Przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) informują, że wariant omikron może powodować objawy nieco łagodniejsze niż poprzednie wersje koronawirusa. Nie są to jeszcze informacje pewne, ponieważ nadal trwają badania. Na chwilę obecną wiemy, że to górne drogi oddechowe są atakowane przez omikron. Pojawiają się także doniesienia, że zakażenie omikronem może objawić się... na skórze. Poza katarem, bólem głowy czy ogólnym zmęczeniem na skórze może pojawić się wysypka. Taka reakcja organizmu nie jest typowa tylko dla COVID-19, ale pojawia się przy wielu chorobach zakaźnych. Dermatolodzy określają ten fakt jako odpowiedź immunologiczną. Zatem jeśli zauważamy zmiany na skórze, warto pomyśleć o zgłoszeniu się na test na obecność koronawirusa.

Dobrą informacją jest także fakt, że szczepionki nadal zapewniają ochronę przed wariantem omikron. Oczywiście, można się zakazić, jednak przebieg choroby może być łagodniejszy. WHO podkreśla wagę szczepień i zdecydowanie zachęca kraje by dążyły do wyszczepienia jak największej części społeczeństwa, co może w znacznym stopniu przełożyć się na kondycję szpitali i całego systemu ochrony zdrowia.

Czy grożą nam nowe obostrzenia?

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapewnił, że na chwilę obecną (04.01.2022 r. przyp. aut.) jest zdecydowanie za wcześnie, aby mówić o nowych obostrzeniach. Musimy jednak pamiętać, że najskuteczniejszą metodą na uniknięcie zakażenia jest przede wszystkim dystans. W drugiej kolejności jest oczywiście dezynfekcja, którą trzeba stosować zawsze. Szczególnie ważna jest dezynfekcja powietrza w miejscach, gdzie zachowanie dystansu jest trudne lub wręcz niemożliwe.

Dystans i dezynfekcja - najskuteczniejsze sposoby

Rezygnując z kontaktu z ludźmi mamy szansę uniknąć zakażenia koronawirusem. Pandemia trwa już prawie dwa lata, więc łatwo dojść do wniosku, że całkowity brak kontaktu z ludźmi jest po prostu niemożliwy. Transmisja wirusa odbywa się przez drogi oddechowe razem z powietrzem, którym oddychamy. Zatem najskuteczniejszym sposobem na zabezpieczenie warunków pracy, czy ogólnie funkcjonowania ludzi jest zapewniene czystego powietrza poprzez jego dezynfekcję. Skutecznym i przede wszystkim bezpiecznym dla człowieka sposobem dezynfekcji jest stosowanie przepływowych sterylizatorów powietrza, zwanych także lampy UV, lampy UV-C lub lampy bakteriobójcze i wirusobójcze. Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest polska lampa UV-C ASEPTOR. Jego praca jest bardzo cicha, praktycznie niesłyszalna dla ludzi w otoczeniu.

Dlaczego warto mieć przepływową lampę bakteriobójczą ASEPTOR w domu?

  • skutecznie oczyszcza powietrze z wirusów, bakterii, pleśni i grzybów, 
  • to jedyny tak efektywny i jedocześnie bezpieczny sposób dezynfekcji powietrza,
  • jest bezpieczna dla ludzi (w tym dzieci), zwierząt i roślin,
  • poprawia komfort oddychania,
  • jest przyjazna dla alergików,
  • jej cicha praca zapewnia komfort użytkowania,
  • eksploatacja jest tania i łatwa,
  • ASEPTOR ma 2 lata gwarancji,
  • zużycie prądu jest niewielkie, można je porównać do żarówki o średniej mocy,
  • to polski produkt od polskiego producenta sprzętu medycznego z certyfikatem ISO 13485 dla wyrobów medycznych.

Zadzwoń i dowiedz się więcej:

601 947 667; 605 362 042 lub 0 42 717 77 45

lub zamów z szybką i darmową dostawą na:

www.ultraviolsklep.pl

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę