Więcej słońca = więcej ruchu i mniej kalorii

« Przejdź do listy artykułów

Rozkwitająca zieleń pozwala nam wziąć zatem ukochany rower i udać się na dłuższą przejażdżkę za miasto, albo przyodziać odzież sportową i pójść dać upust swoim emocjom, biegając w pobliskim lesie. Wszystkich tych, którzy lubią wypoczynek na świeżym powietrzu, bezwzględnie namawiamy do większej ilości popołudniowych spacerów. Obecność dotlenienia naszego organizmu jest kluczowa dla odpowiedniej pracy całego ciała i pozwala na lepsze samopoczucie i pracę mięśni.

Sportowe weekendy

Źródło: https://pl.pinterest.com

Dla osób, które prowadzą raczej siedzący tryb życia, bardzo ważnym jest, by minimum dwa razy w tygodniu pozwolić sobie na zażycie chociaż odrobiny sportu. Doskonałym rozwiązaniem dla pracowników biurowych, którzy spędzają w pracy często więcej niż 8 godzin dziennie, są wolne soboty i niedziele, podczas których mogą się odstresować i co najważniejsze odrobinę zmęczyć, wydalając z organizmu zbędne toksyny.

Po zimie najlepiej dawkować sobie ilość i intensywność ćwiczeń. Aby nie przetrenować mięśni, najlepiej swoją przygodę z powrotem do formy na wiosnę rozpocząć od częstszych minimum godzinnych spacerów, cyklicznych wyjść na basen i krótkich przejażdżek na rowerze, na przykład do pracy lub w popołudniowe odwiedziny do rodziny i przyjaciół.

Lżejsze posiłki

Źródło: https://pl.pinterest.com

O konieczności wypracowania sobie zmiany nawyków żywieniowych pisaliśmy już na naszym blogu kilkakrotnie. Nie bez przyczyny zwracamy uwagę właśnie na tę część naszego życia. To, co jemy bowiem bezpośrednio wpływa na to, jak wyglądamy i w jaki sposób może funkcjonować nasz cały organizm. Wiadomym jest, że duża ilość słodyczy, tłustych, słonych i przetworzonych potraw może jedynie negatywnie wpłynąć na zawartość tłuszczu, soli i cukru w organizmie. Taka ilość szkodliwych substancji skutkuje zaburzeniem pracy poszczególnych narządów wewnętrznych, a w rezultacie chorób, urazów i zaburzeń prawidłowego działania.

Dietetycy bardzo często powtarzają, że najlepiej jeść to, co w danej porze roku rodzi przyroda. Najbliższe miesiące zagwarantują nam zdecydowanie większą ilość owoców i warzyw, które jedzone nawet w bardzo dużych ilościach, nie powodują szkód, a pozwolą na dostarczenie samych witamin i minerałów.

UltraViol jest firmą zajmującą się dystrybucją i produkcją sprzętu medycznego. Jesteśmy tym samym marką bardzo doświadczoną w zakresie leczenia i wspomagania rozwoju nawet bardzo groźnych chorób. Staramy się, co więcej, bardzo silnie propagować zdrowy styl życia. Takie świadome podejście do tego, w jaki sposób organizujemy swoje życie teraz, odgrywa bardzo ważną rolę dla samopoczucia na późniejsze lata.

 

Sprawdźcie naszą pełną ofertę. Zapraszamy do kontaktu!

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę