Zadbaj o poświąteczne zdrowotne porządki

« Przejdź do listy artykułów

Święta stanowią czas, w którym oprócz radosnych spotkań z bliskimi, na jeden z pierwszych planów wysuwa się ogrom przepysznych potraw oraz napojów. Nasz organizm, pomimo przyzwyczajenia się do takiego kończącego rok rytuału, nie jest w stanie samodzielnie powrócić do przyzwyczajeń sprzed 24 grudnia. Jeszcze większym wyzwaniem staje się fakt, iż Karnawał 2016 wciąż trwa, a więc pokus na różnorodne niedietetyczne potrawy oraz wysokokaloryczne napoje jest wciąż bardzo dużo. Warto już teraz pomyśleć o tym, by powrócić do poprzednich nawyków żywieniowych i zadbać o skuteczne wznowienie odstawionych na chwilę przyzwyczajeń.

Oczyszczanie organizmu

zdrowa dieta - producent UltraViol

Źródło: Pinterest.com

Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem poświątecznego powrotu do normalności, powinno być delikatne oczyszczenie organizmu. Nie mamy tu na myśli drastycznej głodówki, a zwiększenie płynnych dań i wprowadzenie znacznie lżejszych w zawartość tłuszczu, potraw. Najlepiej, gdyby jadłospis dnia składał się z 4 części. Na śniadanie owocowe i warzywne koktajle, drugie śniadanie powinno obfitować w lekką warzywną sałatkę z elementem białego mięsa, obiad najlepiej gdyby był bezmięsną zupą, a kolacja zawierała ogórek lub sałatkę z wykorzystaniem odrobiny łososia. Należy pamiętać, co więcej, że taka forma oczyszczania organizmu jest całkowicie bezpieczna, ale nie może trwać zbyt długo. Zaleca się przeprowadzanie jej maksymalnie od 3 do 4 dni.

Bezwzględny powrót do warzyw i owoców

producent sprzętu medycznego - UltraViol

Jeśli jeszcze nie poznałeś ogromnej mocy w postaci uzdrowicielskiej wartości warzyw i owoców w codziennej diecie, teraz jest na to najlepszy moment. Choć za oknem zima i ziemia już niestety nie rodzi żadnych roślin nadających się do zjedzenia, można sięgnąć do przygotowanych latem zapasów i zacząć zdrowo gotować, używając mrożonych warzyw i przygotowywać koktajle z zamrożonych wcześniej owoców. Dzięki tej ważnej możliwości na korzystanie z dobrodziejstw natury, jesteśmy w stanie wprowadzić do poświątecznej diety najbardziej wartościowe składniki, w tym potrzebne witaminy i minerały. Dodatkowo, warto sięgnąć po owoce, które obecnie występują w innych częściach świata. Wprowadź zatem do swojej zimowej diety cytrusy, a więc między innymi banany, pomarańcze, mandarynki, manga i melony. 

Woda zdrowia doda

rola wody w diecie - producent UltraViol

Oprócz takich podstawowych właściwości wody, jak utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry, czy zachowanie równowagi płynów w organizmie, warto zwrócić uwagę na inne czynniki, które pozwalają wodzie na cudotwórcze działanie. Dodaje ona energii i chęci do pracy, a więc może być motorem napędowym wysiłku fizycznego oraz utrzymuje równowagę pH komórek. Picie około 2 litrów wody zapobiega chorobom serca, a nawet uśmierza ból głowy! Dodatkowo, wykorzystywana w diecie, odchudza. Jako propozycję na kolejną zmianę nawyków żywieniowych, polecamy wypić szklankę niegazowanej wody mineralnej przed każdym posiłkiem. Taka zapowiedź przed jedzeniem spowoduje obniżenie łaknienia oraz pozwoli obniżyć spożycie energii, nawet o 13%. 

Więcej ruchu

zdrowy styl życia - producent sprzętu medycznego UltraViol

Aby ponownie przywitać się z przedświąteczną wagą, nie wystarczy jedynie więcej pić, czy zdrowiej i mniej kalorycznie jeść. To niewątpliwie najważniejsze czynniki, niemniej jednak dopełnieniem do lepszego samopoczucia i polepszenia zdrowia, będzie aktywność fizyczna. Można wybrać zorganizowane zajęcia na siłowni, w klubie fitness, albo autorskie przygotowanie własnego programu ćwiczeń w domu. Niezależnie od tego, co wybierzesz, efekt zawsze powinien być bardzo skuteczny. Przy plusowych temperaturach zachęcamy do wybrania się na krótki jogging, powtarzany przynajmniej 3 razy w tygodniu.

Lampy do światłoterapii - Fotovita

Jest zima, jeżeli odczuwasz apatię, skonsultuj się z lekarzem, czy przypadkiem nie doskwiera Ci depresja jesienno-zimowa. Niedobór światła może spowodować chandrę, która będzie utrzymywała się przez bardzo długi czas. Staw jej czoła już dziś. Jesteśmy producentem sprzętu medycznego i posiadamy w swojej ofercie produkt, który może Ci pomóc - lampy do światłoterapii Fotovita. Dzięki temu urządzeniu w szybki sposób, nie opuszczając swojego domu - zwalczysz dolegliwości depresji sezonowej. Jeżeli nie chcesz od razu decydować się na zakup lamp Fotovita, wypróbuj je, zachęcamy do testowania!

lampy do leczenia depresji sezonowej Fotovita - producent UltraViol

Kliknij i dowiedz się więcej

 

My ze swojej strony zachęcamy jednak do umiaru. W przypadku powrotu do formy po tak mało zróżnicowanej świątecznej i sylwestrowej diecie, nie warto przesadzać ze zbyt dużą ilością ćwiczeń, czy bardzo ograniczonym w ilość kalorii, jadłospisie. Zwiększona świadomość tego, co jemy i stopniowy powrót do poprzedniej masy ciała, to hasła, które powtarzają się w wielu poradnikach i kodeksie dietetycznego postępowania. Jeśli masz jednak problem z osiągnięciem tego celu w krótkim czasie, postaw na systematyczność i odrobinę cierpliwości.


Sukces gwarantowany!

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę