Zdrowsze święta, co roku

« Przejdź do listy artykułów

Święta Wielkanocne, podobnie jak te Bożego Narodzenia, czy Tłusty Czwartek to jeden z tych momentów w roku, kiedy „można zjeść więcej” bez obaw na przybranie dodatkowych kilogramów. Większość z nas, traktuje zjadane słodkości i okolicznościowe potrawy za te nietuczące. To oczywiście nasze niewinne tłumaczenie. Podświadomie staramy się nie jeść aż tak dużo, słodko i tłusto w ciągu całego roku tylko po to, by móc najeść się do woli w te kilka świątecznych dni. Patrząc na tę sprawę z medycznego punktu widzenia, możemy sobie, niestety takim podejściem, sprawić niemałe spustoszenie w organizmie. Aby móc na spokojnie biesiadować w gronie najbliższych, warto te przyzwyczajenia lekko urozmaicić.

My, jako nieustanni zwolennicy zdrowego stylu życia, a w tym rozsądnej diety i świadomości tego, co wprowadzamy do swojego organizmu, postaramy się przedstawić kilka podstawowych zasad, które powinniśmy przestrzegać nie tylko podczas zbliżających się dwudniowych Świąt Wielkiej Nocy, ale także w ciągu pozostałych 363 dni.

Lżejsze potrawy, to lepsze samopoczucie - producent sprzętu medycznego radzi

Święta Wielkanocne - producent sprzętu medycznego Ultraviol

Nie trzeba mędrców, aby przypomnieć powszechnie znaną zasadę, która głosi fakt, iż jesteś tym, co jesz i szybkiej konkluzji, że to, w jaki sposób jesz i jak żyjesz, oddaje to jak się prezentujesz. Z racji tego, że Święta Wielkanocne przypadają na okres przebudzenia przyrody, dzień staje się dłuższy, a za oknem robi się cieplej, widząc słońce, aż chce się wyjść na zewnątrz i zaczerpnąć wiosennego powietrza. Aby móc tego dokonać, nie wystarczy jednak idealna pogoda. Musimy także poczuć, że dobrze się czujemy. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim dieta.

Na świątecznym stole nie może zabraknąć pasztetów, różnego rodzaju mięs, ciast, faszerowanych jajek oraz zatrzęsienia przepysznych sałatek. Samej podstawy w postaci potraw wielkanocnych nie wypada zmieniać, warto jednak zastanowić się nad mniej "tłustym" sposobie ich przyrządzania. Redukcja kalorii, mniej tłuszczu i cukru, wcale nie oznacza mniej energii.

Dla polepszenia wiosennego samopoczucia polecamy wykorzystać szereg dostępnych zamienników i przygotować święta w nieco lżejszej formie. Majonez w farszu do jajek na twardo można łatwo zamienić na jogurt naturalny. Do całości nadzienia dodać tylko chudą szynkę oraz zdrowe warzywa. Wypiekając pyszne ciasta, zachęcamy do używania mniej kalorycznych produktów i zdrowych dodatków. Zamiast cukru, wystarczy wykorzystać m.in. naturalną stewię, masło zastąpić jogurtem, użyć mąkę kukurydzianą zamiast pszennej, a do całej masy dodać kilka łyżek otrębów.

Barszcz biały, to także potrawa, która musi się znaleźć na talerzach podczas wielkanocnego śniadania. Spraw, by zamiast ciężkiego boczku, kiełbasy i śmietany znalazły się w nim bulion mięsny oraz zdecydowanie więcej zdrowych warzyw.

Więcej ruchu - Ultraviol poleca

aktywność fizyczna - producent sprzętu medycznego radzi - Ultraviol

Absolutnie nie zmuszamy do wzmożonej aktywności fizycznej po odbyciu obfitego wielkanocnego śniadania. Wystarczy pójść na dłuższy spacer w świąteczne niedzielne popołudnie po to, by pozwolić swojemu organizmowi aktywniej pracować. Wiosna to pora roku, która wywołuje uśmiech na twarzach. Dzięki wyjątkowej aurze, wszelkie wyjścia na zewnątrz stają się zdecydowanie przyjemniejsze, a dobra pogoda zachęca do częstego przebywania na świeżym powietrzu.

 

Niech okres po Świętach Wielkanocnych będzie początkiem wzmożonego działania w celu poprawy swojej sylwetki. Warto zacząć tym samym od prostych ćwiczeń w domu, by stopniowo poszerzać trening o marszobiegi, przebieżki, aż w końcu długodystansowe biegi.

Mamy nadzieję, że podczas tych kilku świątecznych dni wiara w moc zdrowego odżywiania oraz konieczność ćwiczeń dla uzdrowienia całego organizmu, nie zostanie porzucona. My z pewnością wszystkich Was serdecznie wspieramy i zapraszamy do zapoznania się z naszą oferty sprzętu medycznego.

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę