Lampa bakteriobójcza w gabinecie weterynaryjnym
« Przejdź do listy artykułówLampa bakteriobójcza w gabinecie weterynaryjnym
Zarówno przed wyborem jak i samym zastosowaniem lampy bakteriobójczej w gabinecie warto przemyśleć kilka kwestii. Najlepiej omówić je z doświadczonym producentem takich urządzeń.
Bezpieczeństwo ludzi i zwierząt: Promieniowanie UVC może być szkodliwe dla skóry i oczu ludzi oraz zwierząt. Dlatego należy bezwzględnie unikać ekspozycji na światło UV. Jeśli jest konieczność wejścia do pomieszczenia podczas pracy urządzenia, niezbędne jest stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej, takich jak okulary ochronne i ubrania ochronne, aby zminimalizować ryzyko narażenia na promieniowanie UVC. Aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka, można zastosować lampę bakteriobójczą zdalnie sterowaną przez smartfona, więcej w artykule: BT Switch - czyli jak bezpiecznie obsługiwać bakteriobójczą lampę UV-C ze smartfona
Prawidłowe użytkowanie: Weterynarze powinni być odpowiednio przeszkoleni w obszarze użytkowania lamp UVC, aby uniknąć przypadkowego narażenia na promieniowanie oraz aby zapewnić efektywną dezynfekcję. Niewłaściwe użytkowanie może prowadzić do nieefektywnej dezynfekcji lub powodować uszkodzenia lampy. Dlatego warto wybrać sprawdzone urządzenie od producenta, który zapewni wsparcie w doborze oraz rozpoczęciu dezynfekcji.
Czas i odległość: Efektywność promieniowania UVC zależy od czasu ekspozycji i odległości od źródła. Weterynarze powinni stosować się do zaleceń producenta dotyczących czasu ekspozycji oraz minimalnej odległości, aby zapewnić skuteczną dezynfekcję bez narażania na szkodliwe działanie światła UV. W przypadku urządzeń przepływowych, które są bezpieczne dla ludzi i zwierząt, bardziej istotna jest kwestia umiejscowienia takiej lampy bakteriobójczej w gabinecie. O bezpiecznych dla człowieka lampach bakteriobójczych przeczytasz tutaj: Lampa bakteriobójcza do gabinetu - ASEPTOR
Częstotliwość dezynfekcji: Weterynarze powinni określić, które obszary i powierzchnie wymagają dezynfekcji przy użyciu lamp UVC oraz ustalić odpowiednią częstotliwość tego procesu. W tym zakresie również warto polegać na doświadczeniu producenta.
W przypadku dezynfekcji lampami UVC, zawsze warto postępować zgodnie z zaleceniami producenta oraz wytycznymi dotyczącymi bezpiecznego użytkowania promieniowania UVC. Jeśli weterynarz planuje wprowadzić lampy UVC do swojej praktyki, ważne jest, aby zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do ich właściwego użytkowania oraz aby przestrzegać rygorystycznych standardów bezpieczeństwa, aby minimalizować ryzyko potencjalnych zagrożeń dla ludzi i zwierząt. To wszystko brzmi jak wyzwanie, ale w rzeczywistości wcale nim nie jest. Lampa bakteriobójcza to proste urządzenie o zaawansowanym działaniu. Wdrożenie tej metody dezynfekcji wiąże się z relatywnie niewielkimi kosztami, a może przynieść dużo korzyści.
Lampa bakteriobójcza przepływowa w gabinecie weterynaryjnym - przykład
Lampa bakteriobójcza przepływowa ASEPTOR Basic 236 MC bezpiecznie dezynfekuje powietrze w gabinecie weterynaryjnym
Dlaczego przepływowa lampa bakteriobójcza jest dobrym wyborem dla lekarza weterynarii?
Są dwa podstawowe argumenty przemawiające za przepływową lampą UV:
Naświetlanie bezpośrednie stawia pewne wymagania przed lekarzem lub personelem danej placówki medycznej. W przypadku lampy bakteriobójczej przepływowej, tych wymagań nie ma. Można ją włączyć w dowolnym momencie i może dezynfekować powietrze 24 godziny na dobę bez ograniczeń.
Lampa bakteriobójcza bezpośredniego działania w gabinecie weterynaryjnym - przykład
Lampa bakteriobójcza UV-C bezpośredniego działania sterowana z aplikacji, z modułem BT Switch do zdalnego włączania
Lampa bakteriobójcza bezpośredniego działania pozwala na skuteczną i szybką dezynfekcję powierzchni. Jest niezastąpiona w gabinetach zabiegowych. Środki chemiczne są skuteczne, ale należy pamiętać, że światło UV-C zabija wszystkie mikroorganizmy i zapobiega ich rozwojowi na powierzchniach. Żeby bezpiecznie korzystać z lamp UV do naświetlania powierzchni, można wybrać wersję z pilotem RC lub z modułem BT Switch i aplikacją na smartfona.
Wymienione wyżej lampy bakteriobójcze dla weterynarii można znaleźć w firmowym sklepie internetowym producenta:
Weterynarzy oraz właścicieli gabinetów zachęcamy do zapoznania się z ofertą:
Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia potrzeb i dopasowania odpowiednich urządzeń:
E-mail: biuro@ultraviol.pl
Dział Obsługi Klienta:
Obszary działania
szpitale, przychodnie, gabinety specjalistyczne, laboratoria, gabinety kosmetyczne
Lampy bakteriobójcze przepływowe ASEPTOR
Lampy bakteriobójcze przepływowe NBVE
Lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania - NBV
Negatoskopy LED NGP
Negatoskopy NGP HF
Leczenie łuszczycy, bielactwa - Dermalight
Monitory Medyczne EiZO
Lampy zabiegowe - Ordisi
Klawiatury i myszki do dezynfekcji
Źródła światła i promienniki
spożywczy, kosmetyczny, farmaceutyczny
szkoły, przedszkola, hotele, biura, fitness, sklepy
Fotovita, Dermalight, ASEPTOR
Produkty Ultraviol możesz zakupić także w sklepie internetowym producenta