Rola negatoskopu w wykrywaniu nowotworu piersi

« Przejdź do listy artykułów

Negatoskop to urządzenie wchodzące w skład niezbędnego wyposażenia medycznego, ułatwiającego diagnostykę chorób. Dobre jednolite podświetlenie pozwala prawidłowo odczytać zdjęcie RTG. Negatoskop, który zapewnia wysoką luminancję, pomaga poprawnie zanalizować zdjęcie i wychwycić wszystkie widoczne na nim nieprawidłowości. Jesteśmy specjalistami w branży medycznej i wiemy, z jakim chorobom najczęściej muszą stawić czoła Polacy. W tym artykule opiszemy negatoskopy oraz ich rolę w walce z rakiem piersi. 

Diagnostyka nowotworu piersi

negatoskop mammograficzny bez żaluzji - producent Ultra-Viol

W dzisiejszych czasach kobiety są świadome zagrożenia, jakie stanowi dla ich życia rak piersi. Jest to schorzenie, którego szybkie wykrycie pozwala na całkowity powrót do zdrowia. Dlatego też z roku na rok wzrasta świadomość Polek na temat roli, jaką odgrywają profilaktyczne badania w diagnostyce tej odmiany nowotworu. Mammografia to obecnie najskuteczniejsza metoda rozpoznania raka piersi w najwcześniejszym stadium rozwoju. Badanie to polega na wykonaniu kilku zdjęć RTG gruczołu piersi w celu zlokalizowania zmian nowotworowych tkanek miękkich.
 

Zdjęcie rentgenowskie dobrej jakości to dopiero połowa drogi do poprawnej diagnozy. Aby lekarz miał możliwość precyzyjnego określenia rodzaju i wielkości zmian w organizmie musi mieć do dyspozycji negatoskop o płynnej luminancji światła oraz równomiernym podświetleniu na całej powierzchni. Płynna luminacja światła jest podstawą poprawnego i równomiernego podświetlenia zdjęcia. Takie warunki pracy mogą zapewnić negatoskopy serii NGP firmy Ultra-Viol. Dodatkowo, wszelkie negatoskopy dostępne w sklepie internetowym Ultra-Viol występują również w wersji HF. Urządzenia tego typu cechuje bardzo szybki zapłon świetlówek oraz duży zakres regulacji natężenia światła.

Jak przebiega badanie mammograficzne?

Po wykonaniu zdjęcia, należy je bardzo dokładnie przeanalizować, żeby poprawnie zlokalizować wszelkie nieprawidłowe zmiany. Zdjęcie RTG jest bardzo pomocne w wykrywaniu guzków, ponieważ promienie rozchodzące się w tkance tłuszczowej zaznaczają ją na ciemny kolor, nieprawidłowości natomiast na kolor biały. Mammografia potrafi uwidocznić już bardzo małe, milimetrowe zmiany. Dzięki niej lekarz jest w stanie dokładnie określić kształt guza. Bardzo ważne jest również, by mieć do dyspozycji dobry negatoskop, który równomiernie podświetli całe zdjęcie. Negatoskopy, które powodują tzw. efekt stroboskopu, mogą znacznie utrudnić diagnostykę choroby. Oczy lekarza bardzo się męczą przy pulsującym świetle, przez co specjalista nie może się skupić na jednym punkcie. Najlepsze negatoskopy to takie, które emitują światło dzienne oraz zapewniają płynną luminancję. Dzięki temu osoba korzystająca z negatoskopu nie odnosi wrażenia migotania światła i bez problemu może zauważyć granice koloru oraz  kształt nawet milimetrowych zmian. Ultra-Viol zajmuje się dystrybucją wysokojakościowych negatoskopów, których skuteczność potwierdzają certyfikaty.

Świadomie wybierz gabinet lekarski

Wiarygodność badania jest określana głównie przez gabinet lekarski, w którym jest ono wykonane. Zależy ona również od sprzętu medycznego oraz od osoby wykonującej badania. Lekarz powinien być specjalistą również w odczytywaniu zdjęć RTG. Dlatego warto sprawdzić, czy lekarz ma certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz czy pracownia ma akredytację tego towarzystwa. Dodatkowo warto się zorientować, czy sprzęt posiada wszystkie wymagane certyfikaty. Zapraszamy do sklepu internetowego Ultra-Viol!

Obszary działania

Stacje cyfrowe
Przetestuj Fotovitę